Хай Бог тебе благословить

Зерна Божого милосердя можна прийняти від тих, хто приносить плоди

автор о.Віталій ~ 16 Жовтня, 2021


Слава Ісусу Христу! Дорогі  браття і сестри у Христі!
Сьогодні, роздумуючи на вже досить відомою Притчею “Про сіяча”, запрошую ще раз звернути увагу на ці великі символи, які Ісус залишив для нас.
Найперше потрібно взяти до уваги, що сівач сіє всюди.
Економічно це може видатися не зовсім правильно, бо зерно посіяне в невідповідних місцях, загинувши, не дає плоду. Але коли подивимося на символізм притчі, де ґрунт нагадує людей, то вражає, що ніхто не є виключений поза увагою Божого слова. Це слово хоче падати всюди, знаючи, що в одному місці будуть добрі плоди, а в іншому буде тільки зіпсуття.
Боже милосердя хоче обійняти всіх, але вже кожен може вирішити, що робити із цим “зерном”. Боже милосердя не бере до уваги економічні критерії, щоб можна було менше розтратити, а більше заробити. Воно керується іншим критерієм: це жертвенна любов. Любов, що хоче себе жертвувати, щоб інші жили чи мали шанс на життя.
Кожен, хто хоче стати учасником діяння Божого милосердя, має зректись пожадливої цілі заробити більше і зменшувати витрати, шкодуючи. Бо людина і її спасіння – це найцінніше, що може бути у цьому житті. Тому задля людини не вартує шкодувати милосердя, щоб завжди була альтернатива поруч із “птахами”,”терням”, “камінням”. Читати далі »

Чим простіша була техніка, тим простіші були стосунки

автор о.Віталій ~ 15 Жовтня, 2021

Чим простіша була техніка, тим простіші були стосунки, а тепер не знаєш: як до людини підійти і що там є в неї всередині?

Техніка нас навчила до легкого і великого результату, але так не може бути у стосунках з людиною, хіба якщо до неї ставитись, як до техніки, тоді …
так, але тоді ти знищуватимеш її людськість, маючи якийсь там результат. Читати далі »

Зупинитись, щоб пізнати Бога Милосердного про жінку з Наїну

автор о.Віталій ~ 10 Жовтня, 2021

Зупинитись, щоб пізнати Бога Милосердного про жінку з Наїну. Проповідь на 20 нед по Зісланні Духа Читати далі »

Слухати один одного, щоб інші слухали серцем

автор о.Віталій ~ 8 Жовтня, 2021

До одного міста приїхав відомий симфонічний оркестр. Великої реклами не було, але все місто говорило тільки про цей вечірній концерт. Як і очікувалось, все пройшло дуже славно і оплески були гучними.
Коли всі вже розходились, один чоловік рішуче попрямував до сцени i звернувся до диригента: “Маестро, у чому є секрет вашого успіху?”
Читати далі »

ҐРУНТ І ЗЕРНА БОЖОГО СЛОВА

автор о.Віталій ~ 7 Жовтня, 2021

Коли зорують землю, це може нагадувати дуже болісний процес: коли рівне і гладке стає покрученим і горбистим, коли те, що було в середині виходить на яв, а те, що було явним закопують в глибину. Але все робиться задля одного, щоб зерно попало в добрий ґрунт, а непотріб пішов на перегній. Читати далі »