Пишемо ікону на собі

Loading

знка хрестаСвященик зайшов до храму і зупинився. Потім склав три пальці правої руки, подивився на них і старанно на собі зробив знак св.Хреста. Його рука поволі торкнулась чола, опустилась нижче грудей, потім потягнулась до правого плеча і завершила свій поважний жест на лівому. Не було поспіху. Не було метушні. Відчувалось, що він робив це з великою повагою.
Зрештою… так, чого дивуватися йому? Він старенький, йому спішити нема куди. Та з пам’яттю у нього, мабуть, погано, бо вже не може відмолити великих молитов. Тому Читати далі Пишемо ікону на собі

Хресне дерево залишилось деревом, а що ж тоді змінилось?

Loading

хрестХрестопоклінна неділя

Кожного Великого посту ми зустрічаємо хрестопоклiнну неділю. Її чекаємо із надією на допомогу у цій 40-каденній дорозі.
Трохи дивно… У нашому житті вислів «зустріти хрест» не завжди сприймається добре. Побажання «мати хрест у житті» прирівнюється до прокляття. Це ще раз показує як ментальність цього світу різниться від духа Божого.
У цю неділю ми не тільки зустрічаємо хрест, але ще й віддаємо йому честь. Його величаємо, його цілуємо. Як би римляни того часу побачили нас, то дивувались би. Бо саме хрест вважався Читати далі Хресне дерево залишилось деревом, а що ж тоді змінилось?

Чому святість так мало рекламується?

Loading

свяийМісіонер прийшов в одне селище і почав проповідувати, закликаючи людей до святості. Реакція населення була досить дивною. Один юнак підійшов до священика і сказав:

– але це неможливо бути святим у цьому світі.

Місіонер не дискутував. Навіть у дечому підтакував. В кінці розмови запитав юнака:

– ти мені довіряєш?

Після схвальної відповіді дав ще одне запитання:

– ти можеш кожного дня помолитися 100 раз особливу молитву? Вона дуже коротка і тому у тебе не займе багато часу. Господи, зроби мене святим. Читати далі Чому святість так мало рекламується?

Постиш? Відмовляєш собі? А що собі даєш тоді?

Loading

деревоЮнак підійшов до духовного наставника і признався:
– я не розумію цілі Посту. На початку посту відмовився від м‘яса і солодкого, але ще не було такого дня, коли би я не думав про ці страви. Скажу відверто, що чекаю не дочекаюсь того дня, коли би насолодився їх смаком. А ти, мені казав, що піст допоможе мені уникнути помилки Адама і Єви, які порушили свій перший піст і согрішили. Мені такий піст радість не приносить. Він забирає у мене радість від життя. Читати далі Постиш? Відмовляєш собі? А що собі даєш тоді?

Торжествуємо і почитаємо

Loading

іконописецьІсус сказав: «Коли перебуватимете в моїм слові, ви дійсно будете моїми учнями й спізнаєте правду й правда визволить вас» Ів 8,31. Особливий наголос на цих словах був пророцтвом, про те, що «Постануть з поміж вас лжепророки і будуть зводити вас». Так і сталось, Церква Христова через цілу історію свого існування постійно веде духовну боротьбу. Ця духовна боротьба є різною: найперше це боротьба її членів, окремих християн, із спокусами цього світу. І друга боротьба – це боротьба із гуртом людей, які мають за мету знищити Тіло Христове. Так, як сатана хотів звести Ісуса на пустині, так подібно різні злі сили хочуть знищити Церкву. Такі нищення були і є відверті: через кровопролиття, заборону, переслідування. Також є нищення потаємні. Вони є замасковані, проявляються в єресях, внутрішніх ворожнечах, тобто у всьому, що веде до розколу і віддалює від Бога. Читати далі Торжествуємо і почитаємо