Хай Бог тебе благословить

Збірка дописів за Квітень, 2008

На “Ти”

папаЯ пригадую, коли я вперше звернувся до нього на “Ти”.
Це вийшло так спонтанно, несподівано для мене і для нього. Хоча… мабуть він цього очікував, бо не здивувася, а далі продовжував мене слухати. Я, звичайно що, вибачився.. а він лише усміхнувся… і далі дивився мені щиро в очі. Прочитати все »

Ти, коли промовляєш “Христос воскрес!”, що ти маєш на увазі?

Христос Воскрес!Воскресіння Христа святкуємо кожного року. Це свято, багате на традиції та звичаї, рівно ж має бути багате у духовістю і душі кожного. Ісус умер і воскрес, щоб ми разом з ним “умерли і воскресли”. (Так каже апослол Павло)
Це пасхальне таїнство ми можемо пережити кожного разу, коли приходимо до св.Сповіді. Умираємо у нашому покаянні відносно гріха і воскрешаєм у прощенні Люблячого Батька-Бога. Прочитати все »

Бути зрадником? для Бога – це не проблема …

юдаОсь, читаючи Євангеліє про останні дні Христа, про Його терпіння, подивляю весь хід подій. Особливо подиву гідна поведінка Христа. Він і головний герой, і він також режисер. Все йому стає підвладним. Він контролював усе, і також свою зраду. Прочитати все »

Бути священиком – це бути взятим від людей для служіння всіх людей

отець старецьБути священиком – це бути взятим від людей для служіння всіх людей.
Священик не може бути другом лише окремих людей, його дружба має бути відкрита для всіх: святих і грішних.
Священик не може бути духовним батьком лише для окремих привілейованих душ, його духовність має бути доступна для всіх: близьких і далеких.

Священик не може бути незамінимим, бо він сам представляє того, хто запрошує до тісної дружби і є духовним батьком для всіх.

Він служитель Бога і людей. Для нього Бог незмінний, а люди минаючі, тимчасові, непостійні.
Коли він приходить до незнаних йому людей, несе присутність Бога. Бога живого.
Коли він приходить до нової громади, то зустрічає нову родину, де буде батьком, братом і сином.
Коли він розділяє своє життя із прихожанами, то вже не видно кордонів у його серці, і вже не має поділів у його служінні, і вже не замітно різниці між чужим і рідним. Прочитати все »

Голос товпи – це голос великої сили

tolpa

Група людей-однодумців може вирішити хід історії.
Саме великим групам належить слава великих переворотів, і у малих об’єднаннях є причина створення великих груп. Щоб запалити скирту сіна, потрібно малого сірника. Маленький вогник вирішує долю великої скирти?
А все відбувається дуже просто вогник запалює одну соломину, соломина запалює ще інших три і далі все перетворюється у велике вогнище і протистояти йому вже неможливо.
Подивимось на наше життя у цьому світі і стане зрозуміло, чому ми прийняли багато рішень і потім шкодували за сказаним, за зробленим,… Так, у той момент ми просто були несені великою силою, назва якій – маса. Прочитати все »