Хай Бог тебе благословить

Збірка дописів за Листопад, 2008

Маєш багато грошей? – це ще не забезпечує щасливого майбутнього

Цікавий факт, що в Євангелії один за другим є представлені дві історії, які пов’язані із чудом, а які мають різну розв’язку.
В історії із воскресінням дитини Ісус наказує не виявляти чуда, а от в історії із кровоточивою жінкою все стається навпаки. Ісус виявляє жінку при всіх людях!
На перший погляд видається дивним запитання Христа: «Хтось доторкнувся до Мене, бо Я чув, як сила вийшла з Мене.» Прочитати все »

Дивні думки про молитву за упокій своєї душі

Заповнюючи страхівку на здоров’я, найшов текст: “Я …. прошу у випадку мого нещасного випадку і при втраті свідомості, надати мені медичну допомогу із хірургічним втручанням, ….. А у випадку моєї смерті мої внутрішні органи нехай будуть ….”

Підписуюсь і розумію, що це пишеться на випадок, коли я втрачу свідомість і не зможу тоді дати свідому письмову згоду на надання мені особливої медичної допомоги.
Також мусів заповнити бланк на випадок моєї передчасної несподіваної смерті, де говорилось про те, що має бути з моїм тілом.
Того дня я зустрів людину, яка мені зробила переворот душі. Вона попросила про молитву за упокій власної душі, коли помре, кажучи, що вже все вона організувала. І у випадку несподіваної смерті, все буде готове.
Розказуючи про це одному священику, той в замін відкрив мені одну свою таємницю: він молиться за упокій  власної душі вже від тепер, будучи ще живим. Прочитати все »

Чи від перестановки вчинків міняється результат?, або: чому з гіршого в краще – це завжди добре

Всі ми знаємо шкільну науку про те, що від перестановки цифр, що додаються, сума не міняється. Отож, хочеться подумати чи така математична дійсність існує в нашому духовному житті. Бо дуже часто ми робимо різні добрі вчинки, а в результаті отримуємо не те, на що сподівались.
Для нашого роздуму запропоную просту життєву ситуацію. Побутує думка: молитва – це благородна справа, а куріння – це нищівна слабість людини, отoж є злом. А тепер уявім собі чоловіка, котрий курить, у якого водночас виникло бажання помолитися. Прочитати все »

Добро перемагає зло, яке би воно не було страшним

Коли зустрічаємо людину опановану злим духом, або зранену гріхом, то часто спрацьовує інстинкт самозахисту і ізоляції від неприємностей. Мусимо визнати, що нам не подобається бути в середовищі цих поганих людей. Часто їх просто уникаємо, або виключаємо з нашого життя. Прочитати все »

Для чого в Церкві Христа творчість та різноманітність?

Зустрілись троє друзів з різних конфесій. Прогулюючись по місту, вони проходили повз православний храм. Тоді православний зупинився, повернувся у сторону церкви і, шепочучи молитву, правою рукою, три пальці якої зігнув разом, зробив знак святого хреста, закінчуючи свій рух на лівій стороні плеча. Всі рушили далі.
По деякому часі зупинились біля римо-католицього храму. Римо-католик теж правою рукою, але у нього вже всі пальці були складені разом, теж ознаменував себе знаком хреста, ще з другою різницею, що завершив свій рух на правій стороні.
Вони рушили далі, знаючи, що незабаром буде баптистська будівля. Всіх мучила цікавість, Прочитати все »