Хай Бог тебе благословить

Збірка дописів за Березень, 2009

Уквітчай свій хрест і поцілуй його

На парафії сталась подія тиха і водночас гучна. Вже не пригадується точна причина, але в хрестопоклінну неділю ніхто не приготував хрест для почитання. Перед самим богослужінням священик попросив подати хрест і подали те, що зуміли знайти. Це було просте хресне древо без жодної прикраси. Знаючи суворий характер священика, всіх очікували чергового дорікання. Цього разу все стало по-іншому. Прочитати все »

«Все можливо тому, хто вірує», а вірує в кого чи в що?

Цей вислів Нашого Учителя життя став крилатим гаслом для багатьох людей. Не всі його розуміють у логіці Христа. Вигідніше розуміти його у логіці своєї вигоди, коли в центрі віри не є Бог, а є віра в особисті бажання, в якусь ціль, віра в себе і т.д. У часі посту маємо побачити наші немочі, щоб у них побачити Божу силу. Прочитати все »

Остерігаймося тих, хто хоче від нас забрати наш хрест

У нашому житті є багато чого, що є постійним. З часом розуміємо, що без постійних речей життя неможливе. І коли чогось із основних постійностей зникає на довший час, то закрадається сумнів: чи наше життя є в порядку. Можна зауважити, що трудності, терпіння, невигода, незручності відносяться до тих речей, з якими ми починаємо наше життя і з якими ми зв’язані день за днем.
Наше життя – це дорога трудностей і боротьби із ними. Прочитати все »

Хрест – це твоє спасіння

Нас навчили зробити поділ світу на дві частини, що протилежні одна одній. Чорне і біле, добре і зле, гарне і некрасиве. Таким чином ми визначили значення слова щастя. Більше того, йдучи за принципом порівняння, ми внушили собі, що щастям це те, що: «краще, ніж є в інших».
Хтось жартуючи сказав: «щасливим почуваємось до того часу, коли у нас краще становище, ніж в інших; а нещастя приходить у момент, коли ми бачимо, що комусь краще ніж нам».
Трохи смішно, але водночас Прочитати все »

Допомогти ближньому – справді благородна річ

Допомога була у всіх віках природнo-людським добрим ділом. Так було колись і так залишилось. Нас не потрібно вчити про її необхідність, про її важливість, про її цінність. Все зрозуміло само собою. Ми не можемо жити без інших, а інші потребують нас.
Хоча, деколи і забуваємо про це, але все ж совість нам час від часу нагадує про те, що би ми могли зробити і не зробили, де би могли допомогти і все ж таки не допомогли…

Сьогоднішнє Євангеліє показує нам приклад справжніх друзів, котрі вирішили допомогти своєму другу і звершили цю допомогу пропри всі труднощі. Прочитати все »