Хай Бог тебе благословить

Збірка дописів за Серпень, 2009

Ти знаєш: яка різниця між милостинею і заробітком?, або про те, як можна втратити милість

Жебрак сидів при дорозі і просив милостиню. Він кожного дня приходив на це місце і кожного дня повторював одне і теж: просив, пояснював для чого і дякував. Вже навіть утворилось коло клієнтів, які постійно відвідували його і творили своє діло милосердя. Те, що він довший час не змінював місця свого перебування свідчило, що йому добре йшло саме тут.

Одного дня жінка, проходячи біля нього, зглянулась на його убогий вигляд і жалюгідний голос. Рука потягнулась до кишені і те, що було впало на руку жебрака. Той поглянув та особливих реплік подяки не висловив, а, навпаки, скривився і потім обурився, мовляв: мало. Прочитати все »

Успення і Небовзяття Богородиці – предвіщення нашого майбутнього

Дорогі браття і сестри у Христі, Господі нашім та в опіці Матері Його Пресвятій. Торжествуємо сьогодні Небовзяття Богоматері. Згадуємо про смерть її, але в не нашому людському матеріальному розумінні, тобто як кінець всього, а її успення  – це завершення земного перебування і народження до Небесного Царства. Саме тому поминання її не викликає у нас смутку, а навпаки серце наше наповнюється радістю від цієї славної події. Марія відійшла у небесний спочинок, де є визволення від матеріальної залежності, і переставилася у духовний світ.

Прочитати все »

А що буде далі після безквиткового проїзду?

Часто запитують: “Що таке навернення, і як зрозуміти, чи хтось дійсно хоче навернутися?”  Ось, приклад, а може і свідчення:
Жінка зайшла в автобус. Вона була, як завжди, без квитка на проїзд. Це було порушення правил і, звичайно, що вона усвідомлювала це. Совість не давала спокою, але більше бентежив страх перед контролем. Тому вона постійно дивилась у різні сторони, особливо на двері. Коли зайшли контролери, вона встигла першою підійти, вибачилась і визнала свою помилку. Їй було соромно перед всіма,але що було робити? Суворі люди закону простили її цього разу, взявши обіцянку, що більше так не повториться, і вона вийшла. Прочитати все »

Слова життя і слова смерті

Цей лист був написаний одним юнаком. Коли він зробив поганий вчинок, багато тих, хто переживав за наслідки від поганого вчинку вирішили допомогти йому і зробили зауваження. Чомусь це не спрацювало, не вийшло на добре. Ця ніби духовна допомога стала ще більшою шкодою для молодої людини. Після тривалого часу замкнутості і глибокої духовної кризи юнак пише цього листа.
Може ми також, як і він, були у подібних ситуаціях. Не залежно від того ким ми були, але були. Може цей лист написаний також до нас, а може і нами? Прочитати все »

Прощення не може бути мовчазним дозволом на повторення злих вчинків

Дитина провинилась і скрила це від своїх батьків. Все би так і забулось, якби вчинок не повторився і цього разу батьки зауважили. Звичайно що в них це викликало обурення та ще й до цього всього викрився попередній поганий вчинок. Діватись було нікуди, правда мала вийти на верхи.
Хлопчина підійшов до батьків, визнав свою провину і попросив вибачення. Мамі це сподобалось і вона міцно обняла сина, а от батько чомусь нічого не сказав подібного, він лише заборонив гратись у комп’ютерні ігри, наказав прочитати шкільну книжку і кожного дня робити прибирання в кімнаті. Прочитати все »