Хай Бог тебе благословить

Збірка дописів за Вересень, 2009

Не зраджувати, порівнюючи

За святковим столом зібрались друзі. Святкували День народження. Все йшло немов за планом: тости, побажання смачна їжа і жвава розмова. Задзвенів келих від легкого удару виделкою і всі затихли. Іменинниця поглянула на чоловіка і, не встаючи, звернулась до нього. Як виявилось згодом, це не були слова подяки за щойно сказаний тост. Жінка звинуватила чоловіка у зраді, та ще й на очах у присутніх тут друзів. Прочитати все »

Паломництво до святого місця у твоєму серці. Воздвиження Чесного Хреста

Цариця Олена вирушила у паломництво і віднайшла Хрест Господній. На тому місці збудувала Господній храм. Для нас це приклад того, що святі місця є для того, щоб вони були особливими місцями, де можна в особливий спосіб зустріти Бога, відчути Його присутність, відчути давні події. На святих місцях стається чудо. Історія немов повторюється. Ти приходиш, щоб зустріти Бога і Його зустрічаєш, бо Він є поза часом. Саме тому ми спішимо туди, де було явне об’явлення Бога. Прочитати все »

Чи буває життя без труднощів?

Що є щастям для людини? Сьогодні багато вказують, що щастя – це тоді, коли маєш легке життя, тобто без трудностей. Бажати такого щастя – це по-людськи, а от мати його тут на землі – це вже по-ангельськи, або по-дитячому. Не даремно Христос казав: щоб ми були, як діти. Але діти також мають труднощі. Отож, як тепер бути із бажанням бути щасливим? Прочитати все »

Граєш футбол і не бачиш своєї гри, але бачать її інші, або “про те, як здійснити мрію всупереч шаблонним схемам”

Виявляється, щоб грати у футбол, не обов’язково бачити свою гру, яку сам граєш. Поясню відразу, щоб зрозуміти ці слова потрібно побувати хоча б раз на футболі незрячих. Чи таке є? – запитаєте… так, таке є і для нас, зрячих, це щось більше ніж гра, це може бути “день духовної віднови”.
Закрийте очі і зробіть кілька кроків вперед. А якщо дати ще м’яч, який потрібно вести вперед до воріт і копнути, щоб забити гол у ворота, де є зрячий воротар? Прочитати все »

Не осуди, а допоможи

Коли священику будеш тільки скаржитись на своє життя і не слухати його настанов, то він для тебе стане простим слухачем твоїх життєвих проблем.

Коли у нього просити пораду і не просити заступництво через молитву, то він для тебе стане звичайною розумною людиною.

Коли його будеш слухати лише з цікавості і захоплюватися красномовством, коли будеш захоплюватися красою його співу і богослужбового одягу, то він для тебе стане народним артистом. Прочитати все »