Хай Бог тебе благословить

Збірка дописів за Квітень, 2011

Шлях від великого сумніву до великого визнання віри – також твій шлях?

У першу неділю після торжества Воскресіння Христа ми згадуємо про подію, яка не приносить слави для апостолів, адже описуються їхні слабі сторони. Спочатку вони були залякані від страху перед переслідуваннями, а тепер повні різних сумнівів та непорозумінь, що хитають віру. Та все ж таки у цьому всьому бачиться певна логіка і відчувається умілий педагогічний підхід Учителя, який залишає завжди право вибору та вміє очікувати зрілого рішення. Син Божий виховує віру у своїх послідовників, бо “хто у вірує, той спасеться”!

Прочитати все »

“Благословен, хто йде в ім’я Господнє” – на один день?

У квітну неділю ми завершуємо роздуми над собою, щоб наблизитись до роздумів над Христом.
У сьогоднішньому уривку Євангелії ми читаємо про спонтанну поведінку людей:
почувши, що Ісус іде в Єрусалим, прийняли пальмове віття і вийшли Йому назустріч, і кликали, кажучи: Осанна, благословен хто йде в ім’я Господнє, цар Ізраїлів!

Прочитати все »

Кому довіримо наше “Так” або наше “Ні”?

Святкуючи Благовіщення, ми розпочинаємо цикл новозавітніх подій.
Саме ця подія дає початок воплоченню Сина Божого і прихід його між людей, як Боголюдини. Якщо не було би цієї події, то чи були би інші такі як Різдво, Богоявлення, Преображення чи Воскресіння? Тому його святкується у повноті торжества наіть серед часу посту і служба цього свята береться навіть тоді, коли воно випаде на Квітну неділю, Велику п’ятницю чи Христове Воскресення.

Прочитати все »

Та, яка носила Бога у своєму лоні – Богоносиця

Для нас, людей цього часу, Марія не є тільки матір’ю Месії. Ми її називаємо ще й Богородицею! Матір’ю Бога!
У час Благовіщення, Марія отримала запрошення до участі в плані Божого Спасіння. Цей план починався від конкретного знаку – зачнеш і породиш сина. Між зачаттям і народження є час, який ми називаємо стан вагітності, а віруючі люди по- сьогоднішній день кажуть “стан благословенства”. Мати виношує у своєму лоні дитину, зростає її і оберігає її. У випадку Марії це був особливий стан благословення, адже носила у своєму лоні свого Творця.

Прочитати все »

Блаженні чи стражденні?

Блаженні …. Блаженні … Блаженні …. Блаженні …. Блаженні…. Блаженні …. Блаженні ….. Блаженні  …..
Сьогодні разом із Христом ми наближуємось до “Гори Блаженств”
У четверту неділю Великого посту Свята Церква нам пригадує Блаженства(Мт 4:25-5:13), які були виголошені на горі перед народом, який хотів почути настанови Месії. Люди хотіли перемін, хотіли отримати  дороговказ.
Народ був під пануванням чужинців, відчував себе забутим самим Богом і мріяв про визволення від важкого життя.

Прочитати все »