Хай Бог тебе благословить

Збірка дописів за Травень, 2012

Вірую в Єдиного Бога Отця, Сина і Духа Святого

Дорогі браття і сестри  у неділю по Вознесінні ми згадуємо перший Вселенський собор, що відбувся у м.Нікея у 325 році. Цей собор ми пам’ятаємо на кожній літургії, адже, коли молимось молитву “Символ Віри”, молимось тим текстом, який склали, а радше почали складати, святі соборові отці у Нікеї. Прочитати все »

Вознісся у славі …. щоб ми були там, де Він

Дорогі браття і сестри сьогодні ми торжествуємо Вознесіння у небо нашого Спасителя Ісуса Христа. Минуло вже 40 днів від торжества Воскресіння.
Усі ці дні ми вітали один одного привітом: Христос воскрес – Воістину воскрес! Ділилися радістю, що смерть переможена, що сокрушені ворота адові і нам повернена надія на Небесне Царство. Кажучи це привітання, ми свідчили усім про те, що Господь наш живий і присутній серед нас. Прочитати все »

грішників Бог не слухає, але коли хто Бога шанує і чинить його волю, – того він слухає.

Дорогі браття і сестри у воскреслому Христі, в цю останню неділю перед торжеством вознесіння ми читаємо історію про незрячого чоловіка, що при зустрічі із Спасителем прозрів. Після Пасхи це вже третя розповідь про зустріч між Ісусом та потребуючою людиною, після якої сталась зміна в житті. Прочитати все »

Христос нас шукає! Йому і слід довіряти

Дорогі браття і сестри у воскреслому Христі, в євангелькому уривку про “Зустріч Христа і Самарянки” ми можемо продовжити наші роздуми про ціль приходу Месії до людства.
Ця історія торкає не одне делікатне питання, найперше: до кого прийшов Спаситель? Чи лише до вибраного народу на знак честі і возвеличення якоїсь нації чи до всіх, щоб зарахувати до Божого народу кожну віруючу людину незалежно від її минулого? Прочитати все »

Кажу тобі встань! Йди і більше не гріши!

Дорогі браття і сестри у воскреслому Христі,
після трьох недільних днів, у яких згадувалась подія Воскресіння Ісуса, читаємо розповідь про  Розслабленого і звертаємо особливу увагу на людину обезсилену і відкинуту, але прийняту Спасителем і оздоровлену. Роздуми про воскресіння із історією про Розслабленого набувають ще більшого розуміння, адже це може бути напоминанням нам про ціль приходу Спасителя: чому жив серед нас, чому помер і воскреснув. Всі події між собою зв’язані і у всьому є логічна послідовність, яка веде до висковку – усе зробив заради нас, заради людини! Щоб вона була щаслива! Щоб вернулась первісного стану благодаті через покаяння, тобто переміну. Тому у цьому розслабленому можемо побачити себе і також ціле людство. Прочитати все »