Хай Бог тебе благословить

Збірка дописів за Червень, 2012

Подивляти тому, хто був віруючий, хоч не був вірний приписам …

 Дорогі браття і сестри, у сьогоднішньому уривку з Євангелії Христос ставить у приклад чоловіка поганина за те, що той показав свою віру у Христа-Спасителя. Загарбник, ворог народу і чужинець у релігії, ідолопоклонник перевищує весь Ізраїль у вірі? Прочитати все »

Шукаємо відповідей на складні запитання? чомусь думаємо, що має бути також якась складна відповідь, а все так просто!

Отче, – звернувся до священика малий хлопець – А звідки взявся камінь?
Це запитання почули всі, хто був поруч, але ніхто не насмілився порушити поваги до священика, який мав би відповісти першим. Тому мовчали. Мовчав священик.
Хоча у його голові крутилось багато варіантів відповіді: склад різних кам’яних утворень в наслідок зміни вулканічних вивержень, зміна ландшафту, метеоритні утворення… але все це таке складне для малої дитини … щось би по-простіше і доступніше…. Але простої відповіді на таке складне запитання священик не зміг віднайти. Прочитати все »

Боротися зі злом чи боротися за святість?

Дзвінок мобільного телефону в храмі в часі богослужіння стало вже звичним явищем. Хто забуває вимкнути, хто не в змозі це зробити по причині незнання чи неуміння, хто вважає це недоцільним, або ж є ще інші причини. У кожному випадку для нас, віруючих людей, це може бути не тільки етичне випробування, але ще й духовне.
Прочитати все »

Святим бути дуже просто … секрет у сонячних променях

Діти гралися у парку. Мами сиділи разом і, споглядаючи на своїх малюків, час до часу порушували тему розмови. Хто що бачив, чув,  дізнався. Одна мама поділилась своїми пережиттями проповіді, що почула минулої неділі. Темою проповіді була святість. І звісно почалась жива дискусія із глибоким наголосом, що святим у теперішній час неможливо бути, адже на кожному кроці є гріх. Людина слабка і тому спокушається. Хоч не хоч, але грішити мусиш. Прочитати все »

Посвяченість Богу – дорога святості

Дорогі браття і сестри у Христі, ми ті, котрі покликані до святості, у цю неділю “Всіх святих” звернімо увагу на слова із Святого Письма: “Будьте святі, бо я святий” (1 Пет. 1, 15), а також  “по вчинках ваших пізнають, що ви мої учні”, і ще: “Хто не візьме свого хреста і не піде за мною, той мене недостойний”.
Наслідування Христа – це подорож до неба дорогою святості
Що ж це є “святість”? Чи це – ідеальність? Бездоганність? А може “кращість серед усіх” чи “захоплююча незвичайність, чудотворність, дивовижність”? Прочитати все »