Хай Бог тебе благословить

Збірка дописів за Березень, 2013

Чисті серцем Бога побачать, а нечисті?

 Ісус же, вмить збагнувши духом, що вони таке собі думають, до них і каже: “Чого таке ось намислюєте у ваших серцях?
Чистота сердець – це великий знак навернення людини на добру дорогу. Справжня доброта вона і починається із чистого, люблячого серця і скріплює та утримує людину в чистоті.
Ісус у блаженствах звернув увагу на важливість чистого серця, щоб побачити Бога. Прочитати все »

Хай буде Бог прославлений у ділах

Ісус знайшовши Филипа, мовив до нього: «Іди за мною.»
Дорогий брате і сестро, сьогодні,у Першу неділю цього Великого посту, чуючи слова Ісуса до Филипа “Йди за мною!”, можемо і ми їх прийняти, як заклик зрушитися зі своєї сталості життя і рушити день за днем по великопосній дорозі. Йти за Христом у цих днях Великого посту – це наслідувати Його, думаючи, говорячи та ділаючи подібно Йому. Прочитати все »

Церква – центр естетики чи родинна спільнота доброти?

Прийшов великий піст. Пора нашої стриманості від їжі, від утіх, від забав, від всього іншого, що ми називаємо світовим…. І це все? Це є церковний піст? Хм…
Багато постів вже за плечима у нас.. ну і що? Просто задумуєшся на цією духовною історією і виникають дивні запитання: що з тих постів вийшло? Який результат? Або ж краще запитати: кому з цього була користь? Нам? І яка ж? Духовна чи тілесна? Прочитати все »

Правдива духовість єднає, фанатизм розділює і віддаляє

Двоє побожних людей увійшли до храму. В час великого посту за звичай почали на початку своїх молитов бити поклони. За якусь мить виявилось, що вони по різному здійснювали цей глибокий обряд покаяння. Один робив знак хреста на собі і згинався додолу, а інший навпаки початку творив поклін, а вже потім клав знак святого хреста на собі. А так, як стояли поруч, то різницю побачили відразу. Це і викликало запитання: чому інший робить не так, як я? Прочитати все »

Перед тим, як відкрити уста, потрібно відкрити вуха

Проповідник звернувся до людей із дивним запитанням: «Чи ви мене чуєте?»
Він зауважив, що люди не були уважні до його слів. Після якось тиші він продовжив: «Я приготував вам найкращі слова і намагаюсь якнайкраще їх подати, але, дивлячись на вас, я сумніваюсь чи ви мене чуєте?»

Не знаємо, що він бажав почути у відповідь на таке запитання, бо залишився ще більш здивованим від того, що почув від людей: «А ти нас чуєш?» Прочитати все »