Хай Бог тебе благословить

Збірка дописів за Серпень, 2013

Успення Богородиці: Блаженні ті, хто слухає слово Боже і Його зберігає

Дорогі в Христі браття і сестри, ось закінчився Успенський піст, що мав на меті спонукати нас до роздумів над нашим життя і нашою кончиною. У цьому пості ми мали прекрасне торжество – Преображення Господнього, яке нам пригадало про зміну нашого життя за дією Духа Святого, тобто Обожествленням. У цей же день ми приносили плоди землі в знак благословення: на подяку і освячення Божих дарів і плодів людської праці. Цей піст був останнім постом у церковному календарі. Він є малим, триває всього 14 днів, і цього достатньо для підведення простого підсумку: Прочитати все »

Віра і свобода – надзвичайні дари і наша відповідальність

Дорогі в Христі браття і сестри, у Євангелії від Матея 14:22-34 читаємо розповідь про надзвичайне чудо – ходіння Ісуса по воді і про сміливість Петра долучитися до цього надзвичайного дару. Апостол захотів переступити закони природи, але просити і отримати – це ще не було достатньо, щоб скористати в повні з чуда. Адже продовженням має бути послідовність, відповдіальність і витривалість. Прочитати все »

Преображаймося і шукаймо Таворські місця Божої присутності.

Дорогі в Христі браття і сестри, ми сьогодні торжествуємо Преображення Господа нашого Ісуса Христа, згадуємо той час, коли Христос покликав найближчих і звів їх на високу гору, щоб молитися, тобто піднестися духом до Бога.
З якою ціллю Він робить це і що бажає показати цим?
Мабуть Він мав намір показати надзвичайну славу і велич Свого Божественного єства, щоб в часі трудностей спогад про цей величний час зміг їх підтримати у випробуваннях, та сумнівах. Не випадково Він наголосив:”Не розповідайте до того часу, поки не воскресну”. Прочитати все »

Зуміймо зберегти свою віру, беручи приклад від тих, хто поруч… незрячих

Дорогі в Христі браття і сестри, історія з Євангелія від Матея 9:27-35  про двох сліпих звертає нашу увагу на віру. Хто, як не сліпі, можуть мати глибокий досвід віри? Адже ціле їхнє життя наповнене вірою – через брак зору вимушені довіритися іншим.

Господь, немов випробовуючи, сказав: по вірі вашій нехай станеться вам. І сталось. Прочитати все »

Жертвенна любов у Христі

Дорогі в Христі браття і сестри, читаючи цю історію про паралітика та його добрих друзів (Євангелія від Матея 9:2), зворушуємося від самого факту підтримки віруючих друзів, адже завдяки їхньому заступництву, носінню тягара розслаблений отримує духовне і тілесне зцілення.
І от принесено до нього розслабленого, що лежав на ношах. Побачивши їхню віру, Ісус сказав розслабленому: “Бадьорися сину, твої гріхи відпускаються.” Прочитати все »