Молитва у час сумнівів – це дорога до світла і вихід із темряви

Дорогі браття і сестри, у неділю перед Різдвом Христовим роздумуємо над уривком Євангелії (Євангеліє від Матея 1, 1-25.), де розповідається про покоління Ісуса, Сина Йосифа і про подію, яка була тісно зв’язана із самим же Йосифом, що ”бувши праведним” міг прийняти необережне рішення, яке би тільки ускладнило народження і життя Спасителя.
Як бачимо, також праведні люди у своєму житті зустрічають складні ситуації, щодо пізнання Божої волі і також праведні люди можуть зробити помилку, можуть, послуговуючись добрими намірами, як це було з Йосифом, зробити щось в супереч Божій волі.
Ось тому, Господь нас повчає: чувайте, будьте уважні і моліться, щоб вам не впасти у спокусу. Читати далі Молитва у час сумнівів – це дорога до світла і вихід із темряви

Дозволяти і забороняти в Любові і задля Любові

Дорогі браття і сестри, роздумуючи над уривком Євангелії (Лк 13:10-17) про жінку, яка 18 років була зв’язана хворобою, звертаємо увагу на тих, котрі прикриваючись законом, осудили вчинок Ісуса. Але насправді, неправильне розуміння закону привело до осуду, абсурду і навіть творення гріха. Начальник синагоги прирівняв вияв любові до якоїсь роботи, став обурений від повернення людьского способу життя людині, а може використав закон, щоб прикрити своє особисте невдоволення! Читаємо: ”Тоді начальник синагоги, обурений, що Ісус оздоровив у суботу, озвався і мовив до народу: «Шість день є, коли маєте працювати; тоді, отже, приходьте й оздоровляйтесь, а не в день суботній.»”
Згідно закону Мойсея людина мала строго вшановуати суботу, бо на кінець Свого творіння Бог спочив у суботній день. Тому за прикладом Бога у цей день не можна було нічого робити, що було б пов’язано із творенням нового. Цей день має бути посвячений на Боже.
Ось тут і запитання: уздоровити людину, допомогти людині, послужити їй як вияв любові – хіба це гріх, хіба це переступ закону? Ісус приводить приклад: давати їсти тваринам, то можна, а вже допомогти людині, яка була принижена дияволом – ні? Читати далі Дозволяти і забороняти в Любові і задля Любові

Де ж є інші? і де є ти?

Дорогі браття і сестри у Христі, сьогоднішній уривок Євангелії про 10 прокажених може нам пригадати про те, як люди незалежно від їхнього соціального, культурного і релігійного статусу можуть об’єднатися в єдиній біді. Бути прокажений в той час означало бути виключеним із суспільства і кинутим напризволяще. Саме тому зцілення таких людей означало повернути їх до нормального життя, тобто народитися вдруге.
Мабуть це зрозумів самарянин, тому прийшов зразу подякувати і прославити Бога. А де ж інші? – запитав Ісус. Як бачимо група поділилися на дві частини, ще недавно вони були об’єднані у єдиному горі, але тепер стали роз’єднані в єдиному щасті.
Подібне явище ми можемо зустріти також і сьогодні, починаючи від наших сімей, які легко можуть об’єднатися, щоб просити, але не всі знаходять час, щоб подякувати.
Інколи буває таке, що лише один із сім’ї заносить подячну молитву і робить жести подяки, а де ж є інші? Читати далі Де ж є інші? і де є ти?

Сказати Богові “ні” – це виявити свій егоїзм?

Дорогі брати і сестри у Христі, в Євангелії від Луки (Луки 14, 16-24) ми читаємо розповідь про чудесну гостину, до якої були запрошені спочатку достойні, а потім ті, які прийняли ласку від царя.
Це притча нагадує нам про наші відносини із Богом.
Для декого Бог є далекий і незнаний. Якого потрібно боятися і тримати на віддалі, інколи турбувати і задобрювати, щоб не було гірше. Дехто у своїх відносинах зробив зміни і відкрив для себе Бога, як дуже близького і визнав Його всюдиприсутність. Але залишається незмінним факт, що наші відносини із Богом часто змінюються: ми то наближаємось, то віддалюємося. Інколи хочемо посвятити Йому все життя, а інколи не находимо і декілька хвилин, щоб побути тільки з Ним. Від чого це залежить? Читати далі Сказати Богові “ні” – це виявити свій егоїзм?