Хай Бог тебе благословить

Успення і Небовзяття Богородиці – предвіщення нашого майбутнього

Розділ: Проповіді. Написав о.Віталій ~ 28 Серпня, 2009. Видрукувати цей допис Видрукувати цей допис

Дорогі браття і сестри у Христі, Господі нашім та в опіці Матері Його Пресвятій. Торжествуємо сьогодні Небовзяття Богоматері. Згадуємо про смерть її, але в не нашому людському матеріальному розумінні, тобто як кінець всього, а її успення  – це завершення земного перебування і народження до Небесного Царства. Саме тому поминання її не викликає у нас смутку, а навпаки серце наше наповнюється радістю від цієї славної події. Марія відійшла у небесний спочинок, де є визволення від матеріальної залежності, і переставилася у духовний світ.

Небовзяття Богоматері – це радісне торжество тим, що відбулося таїнство злуки Матері із Сином. Син приходить, щоб взяти на Свої Божественні руки душу Матері, котра у свій час взяла на свої руки Його. У такий спосіб ікона Успіння нагадує ікону Різдва, а радше доповнює її останнім земським епізодом.

Слова апостола Павла “не всі умремо, але всі будемо перемінені …” (І Кор. 51-…) у сьогоднішньому святі стають не тільки зрозумілими, але ще більше наближують до надії на реальне небовзяття тих, котрі слухали Слово Боже і Його зберігали. Небовзяття Марії дає ясність щодо нашої майбутньої тілесної переміни.

“Мусить бо це тлінне одягнутися в нетління, і це смертне одягнутися в безсмертя” Факт, що тіла Богородиці не було знайдено, вказує на іншу форму буття людської істоти, що переставилась у духовний світ. Те, що сталось із Сином Божим, те ж подібне сталось із Його Матір’ю.

Ось, чому Торжество успіння – це торжество надії на наше посмертне буття, це відкриття нашого майбутнього переставлення, це предвіщення духовного небесного життя.

У цій надії ми далі продовжуємо свій земський шлях до Небесного Божого Царства. Уповаючи на Божу милість і милосердя, ми днем за днем наближуємося до нашого небовзяття.
Нехай це завершення Посту і очікування цього Торжества наповнить радістю не тільки сьогоднішній день, а також і день нашого відходу до Божої обителі, яка приготована для нас Господом нашим і Спасителем.

Нехай Господь прийме нашу жертву духовну і восдасть нам по Великій Милості Своїй за молитвами Матері нашої Небесної, Марії.

коментарі 2

 1. DaLes

  “Факт, що тіла Богородиці не було знайдено, вказує на іншу форму буття людської істоти, що переставилась у духовний світ. Те, що сталось із Сином Божим, те ж подібне сталось із Його Матір’ю.”

  Доктрина про «вознесіння» Марії не була офіційно визнана римсько-католицькою церквою аж до нашого століття(!).
  У 1951 (!) році Папа Пій ХІІ проголосив, що тіло Марії не бачило тління і було взято на небеса.
  В Біблії написано:” І не сходив на небо ніхто, тільки Той, Хто з неба зійшов, Людський Син, що на небі.” (!в 3:13)

  Слова для справжніх РОЗДУМІВ, о. Віталій:” І не сходив на небо ніхто” – НІХТО.

 2. VaSa

  дорогий DaLes , дозвольте мені спробувати відповісти Вам: пояснення Ів 3.13 знаходимо в тлумаченні Лопухіна, де говориться, що Христос, існував в Бозі ще до Свого воплочення. змисл стиха 13-го: ніяка людина (Ангелы до уваги не беруться, оскільки вони “завжди бачать лице Отця небесного” Мт. 18:10) не
  зійшла на небо – и значить, НЕ БУЛА НА НЕБІ ПЕРЕД ТИМ, ЯК ЖИТИ НА ЗЕМЛІ – крім Сина Чоловічого, Який зійшов з неба, і навіть тепер, божественною стороною Свого єства, перебуває на небі.

Місце для ваших відгуків

Якщо хочеш залишити свій відгук, то потрібно зареєструватись. Для входу та реєстрації на тисни тут Це займе мало часу, але дасть тобі доступ до сайту.