Хай Бог тебе благословить

Не зраджувати, порівнюючи

Розділ: Цікаві історії. Написав о.Віталій ~ 30 Вересня, 2009. Видрукувати цей допис Видрукувати цей допис

За святковим столом зібрались друзі. Святкували День народження. Все йшло немов за планом: тости, побажання смачна їжа і жвава розмова. Задзвенів келих від легкого удару виделкою і всі затихли. Іменинниця поглянула на чоловіка і, не встаючи, звернулась до нього. Як виявилось згодом, це не були слова подяки за щойно сказаний тост. Жінка звинуватила чоловіка у зраді, та ще й на очах у присутніх тут друзів.
Чоловік здивовано подивився на дружину, такий же погляд був у інших. Всі знали і так було, що її чоловік був досить достойним сім’янином і вірним чоловіком.
Дружина взяла лагідно за руку чоловіка і з іронією сказала: “Пробач, я розумію, що це не твоя вина…” Тут всі знову загострили свою увагу, а жінка продовжила. “Це ти просто навчився так говорити від інших. Щойно, коли ти мене вітав і з моїм Днем народження, то сказав, що я у тебе найкраща жінка! Найкраща – це порівняння, а я у тебе ЄДИНА! Якщо хтось із кимось порівнює когось, значить був, або є хтось інший. Якщо був хтось інший, значить зрада.” Жінка усміхнулась і всі, легко зітхнувши, засміялись.
Всі знали, що вона неповторна і оригінальна у своїх філософських підходах. Чоловік нахилився до коханої та поцілував її, шепочучи дуже тихо на вухо: “моя єдина і неповторна, і непередбачувана!” Він любив її такою, хоч деколи така неповторність ставила його у незручне становище…
Того вечора друзі вернулись додому і вперше без порівнянь зробили комплімент своїм батькам, жінкам/чоловікам, дітям. Лиш наступного разу дехто сказав, що того вечора був найкращий день серед всіх Днів народжень, бо він навчився не зраджувати, порівнюючи, а підтверджувати те, що є і що буде.

коментарів 5

 1. Natalka

  Слушна думка ! якщо подумати, то справді, коли говоримо “найкраща” – звучить як порівняння

 2. Igor Kyrychenko

  Мої вітання!
  Але ж існує і інша точка зору стосовно іншої життєвої ситуації. Ось я розведений (сумно це але факт), то ж як я мав би казати? Єдина – на даному відрізку життя? Чи просто: теперешня :)? Або все ж таки визнати це порівняння і сказати: найкраща, бо вибирав і вибрав? Або не порівнювати нічого, а казати що Богом дана? Мабуть останнє було б найвірнішим але такі слова треба було б казати з належною інтонацією.
  Дякую

 3. Voloshka

  Усе це , звичайно, відносно, але у кожній думці є “за” і “проти”. Отець казав”Ти – Син Мій улюблений!” -значить порвівнював, так? Але тим не менше, так любив і далі любить Ісуса. Хоча, напевно, приємніше чути “єдина”, ніж “порівняно з сусідкою Орисею” найкраща…
  То вже який у кого смак…

 4. annychka

  Отець казав”Ти – Син Мій улюблений!” – мабуть, у господа ми всі улюблені.

 5. lehardos

  Igor Kyrychenko

  Без образ Ігорю , але Богом дана не теперішня , а все ж таки перша …((( І як Ви самі й казали “(сумно це але факт)”

Місце для ваших відгуків

Якщо хочеш залишити свій відгук, то потрібно зареєструватись. Для входу та реєстрації на тисни тут Це займе мало часу, але дасть тобі доступ до сайту.