Хай Бог тебе благословить

Шукаєш Божу істину, чи відстоюєш своє мудрування?

Розділ: Цікаві історії. Написав о.Віталій ~ 19 Грудня, 2009. Видрукувати цей допис Видрукувати цей допис

Зустрілись двоє. Почали розмову. Тема розмови була спірна. І як це звичайно буває, кожний почав відстоювати свою правоту, свою істину. Почалась завзята суперечка. За якийсь короткий час розійшлися, будучи кожний при свої думці та з твердим переконанням, що його думка є кращою від думки суперника.

Так, як вони були віруючі люди, вони добре знали, що істина є одна і, якщо раніше не було сумніву, хто правий, а хто ні, то тепер кожний запитував себе, чому совість не є спокійною? Все було ясно: десь була помилка, яка довела до конфлікту між двома, до сварки.
Того вечора кожний із двох зробив висновок: я був неправий.

Наступного дня у двох з’явилась мрія примиритися, щоб знову мати мир та спокій у серці, щоб знову запанувала любов між ними, щоб знову могли щиро усміхатися один одному, щоб знову були раді взаємній дружбі. Ось це і була істина. Істина, котра не будувалася на думці чи мудруванні, яка виходила із самого серця.

За якийсь час один із них був свідком подібної ситуації. Коли у його присутності почалась конфліктна розмова, він вже знав, чим це може закінчитися. Тоді підійшов до тих двох переконаних у власній правоті і тихо сказав: не вартує відкидати істину. Вони двоє поглянули у його очі, немов питаючи: Чию(з них двох)? Він зумів відчитати це запитання і продовжив: Божу істину: по любові між собою пізнають, що ви мої учні!

А ти де шукаєш істину? А взагалі, що для тебе є “Істиною”?

коментарі 4

 1. galysa

  Істина-це любов!!!А любов-це наш Бог!!!І Бог не дивиться якої ми віри,Він дивиться чи є у наших серцях істина.Його істина-любов,якою Він є!!!

 2. IRA

  Мене теж завжди дивувало – коли двоє людей про щось сперечаються.
  Дивишся ніби один говорить правду, поглянеш з іншої сторони – і той ніби правий. Поки не зрозуміла, що в світі є дві істини. Перша – це те,
  якою я є, друга – те яким є Бог.

 3. Vasyl_D

  Хтось сказав, що в суперечці народжується істина,
  мені ж видається що в суперечці народжується сварка.
  А істина не потребує суперечки, вона потребує відкритого і щирого серця, а це поза раціоналізмом матеріальних аргументів суперечки.
  Для прикладу хотів би привести сучасників Ісуса – високоосвічених (в Писанні) духовних осіб, які поза суперечками про Месію не замітили як Він прийшов, а також не замітили як розіпяли Того кого чекали, і про кого гаряче сперечались.
  А достатньо було лише прислухатися до серця, що і зробили прості люди осоромлюючи зарозумілість і самонадіяність тих, хто свої знання використав проти Того, хто довірив їм їх як Завіт.

 4. Oleg K

  Істину легко загубити, коли попадаєш в темряву, вже не знаєш куди йдеш, істина що всі ми люди не заслуговуєм любові але Бог нас любить!

Місце для ваших відгуків

Якщо хочеш залишити свій відгук, то потрібно зареєструватись. Для входу та реєстрації на тисни тут Це займе мало часу, але дасть тобі доступ до сайту.