Хай Бог тебе благословить

Багатіючи у світі, можна збідніти у Бозі

Розділ: Проповіді, Цікаві історії. Написав о.Віталій ~ 13 Грудня, 2008. Видрукувати цей допис Видрукувати цей допис

У притчі про чоловіка, якому просто пощастило, можемо побачити приклад людини захланної і радіючої від того, що отримала багато добра. Чоловік розбагатів в одну мить. Але у цьому багатстві найшов собі загибель. Цікаво, що було би з нами: якби ми розбагатіли в одну мить? Яка була би наша поведінка?
Бути багатим – це проблема?
Подивімося спокійно на обставини. Погодні умови посприяли і земля вродила. Як бачимо, вини чоловіка нема в тому, що він розбагатів і не можемо йому закинути того, що він це майно здобув нечесним шляхом. Тут сталось чудо! Бог дав людині все і відразу!
Поганого в тому не було нічого. Бог не осудив його за багатство, і не міг осудити, бо Він сам його дав. Значить проблема не була в самому багатстві.
Не можна забувати за основне
Зі слів Євангелії «… й скажу душі своїй: Душе моя! Маєш добра багато в запасі на багато років! Спочивай собі, їж, пий і веселися!» можемо зрозуміти, що чоловік привласнивши все, відразу збіднів духовно. Він виключив із свого життя Бога, інших людей та життя після смерті. Піддався на спокусу і подумав, що це багатство може дати йому довічне забезпечення.
Самовпевненість дуже часто засліплює людину і їй починає здаватися, що життя є в її руках. Потрібно пам’ятати незаперечну істину цього життя: все в цьому житті проминає! Єдиним, хто є постійним і вічним є Господь Бог. На Ньому потрібно будувати своє життя і у Ньому потрібно багатіти.
Сучасний світ – це серйозний виклик до бідності
При сучасному розвитку і досягненні, багатстві видобутку та виробітку аж смішно говорити про якусь бідність чи економічну кризу. Смішно думати про якусь нестачу чи голод. Але факт є фактом. І хто би це не був багатий чи бідний всі переживають за своє майно, яке виявилось нестабільним. Хтось радіє, бо на чужому горі зібрав сій капітал, а хтось плаче, бо втратив усе. Але і той, хто має багато не радіє перед вчасно, бо може втратити все в один момент. У такому панічному страсі живе багато людей.
Мабуть єдине, що може заглушити їхній страх – це гучні забави, наркотичні речовини та інше, що створює ілюзію щастя.
Кожний із зірок слави, велетнів багатства чи впливових синів цього світу знає, що все це минеться і в кращому випадку настане старість: забуття, слабкість і немічність. Багатство у такому стані буде радше розчаруванням ніж потіхою.

(Лк. 12, 16–21)

Непідписана ґарантія

Один чоловік вкладав великі гроші в страхову компанію, підписуючи договір про повне медичне та соціальне страхування. Коли він захворів на невиліковну хворобу, тоді він часто дивився на той підписаний папір і підсміховувався до себе, кажучи: «Я то дав великі гроші і підписав цей папір, а от Бог, чи Він затвердив?

коментарі 2

  1. igor

    і справді думки про багацтво бувають в кожного з нас, бо хотілося б все мати і ні про що не журитися. але коли бачиш як тратять совість ті люди,що мають величезні гроші, задумуєшся про себе,чи не став би і я таким.

  2. Galynka

    і читаючи такі речі дякуєш за те, що маєш

Місце для ваших відгуків

Якщо хочеш залишити свій відгук, то потрібно зареєструватись. Для входу та реєстрації на тисни тут Це займе мало часу, але дасть тобі доступ до сайту.