- Духовні роздуми - http://www.rozdum.org.ua -

Історія повторюється, або: коли ж Христос дійсно народився?

Photobucket [1]Двоє глибоко віруючих християн вперто сперечались про те, коли народився Ісус. Один доказував, що 25 числа місяця грудня, а інший толкував, що 7 січня. Були докази і цитування, були навіть і погрози Божої справедливості… було все.

У той же час хтось гучно співав коляду у сімейному колі, у церкві правилось, і можливо менш побожна душа тихо молилась, щоб Господь прийшов на землю і приніс спасіння своїм народженням.

Колись у давнину, в одну особливу ніч люди теж сперечались: чи народився Спаситель чи ні? Хтось комусь доказував і цитував Святе Писання, і а дехто накликав погрози за Богохульство… було все.

У той же час, у тиху ніч народилось дитя. Нічого нікому не доказувало, ні з ким не сперечалось. Просто народилось і принесло радість. Всім було весело і мирно. Хтось співав, хтось дари приносив, а дехто дякував за тихий прихід, що ніс із собою Гучний доказ Божої Любові.

Чому так є? Не знаю… але знаю одне, що історія ця постійно повторюється у цьому світі із кожним з нас, і кожний має свій час на цю історію.
Христос народжується у серці кожної людини.
Можливо саме, тому Він не захотів, щоб збереглася дата Його народження на землі?
Можливо саме, тому дехто з нас наголошує: Христос рождається! – тобто зі мною зараз стається містична подія: Бог у моєму серці народжується! Ага…. Народжується… і пробач, що цього разу не буду шукати цитат, доказів і ще чогось…
Отже, коли ж Христос народжується?