Хай Бог тебе благословить

Преображення Господнє пригадує нам про світло і про любов, які мають одне джерело

автор о.Віталій ~ 7 Серпня, 2022

Преображення Господнє – це одне з 12 великих найголовніших свят церковного календаря. Свято Преображення завжди відзначається в той самий день – 6 серпня (за григоріанським календарем) і відповідно припадає на 19 серпня для тих, святкує за старим стилем.
Незважаючи на те, що Преображення припадає в час Успенського посту, для нас це завжди радісне та світле літнє свято, а дехто його прирівнює аж до Пасхи. адже є багато чого спільного … але про це трохи пізніше Читати далі »

Торжество Преображення є сповнене Світла і Божої слави!

автор о.Віталій ~ 6 Серпня, 2022

Торжество Преображення є сповнене Світла. Сама подія пригадує нам, як серед темної ночі гора була повністю освічена, усе земне і людське сповнилось Божого світла.
Не так просто у час війни святкувати і радіти, адже війна – це темрява, яка намагається все більше полонити нас. І вже багато хто став жертвою цієї темряви і глибоко переконаний, що ми маємо бути сумні, зажурені, повні озлобленості і гніву.
В результаті ми маємо депресивних людей, які перетворили своє життя на муку, маємо неспокійних і дратівливих, які постійно напружені і воюють зі всіма, через це втратили здатність любити, маємо тих, які живуть в розчаруванні і безнадії, закриваючись самі в собі.
У день Преображення погляньмо на Христа, на Його Світло і на Його славу, яку темрява не змогла полонити!
Останнім часом ми бажаємо слави для України, проголошуємо, що Україна попри темряву є у Світлі! Читати далі »

Залишитися разом у труднощах, і буде чудо, як із чудом помноження хлібів

автор о.Віталій ~ 31 Липня, 2022

Дорогі браття і сестри у Христі, у Євангелії від Матея (Мт. 14, 14-22) ми згадуємо про чудо помноження хлібів. Але в загальному складається враження, що це було щось більше ніж помноження хлібів, щось більше ніж просто нагодувати людей, щось більше ніж вияв Божественної сили.
Запрошую вас поглянути на цю розповідь, як на жест спасіння людини, а краще сказати людськості.
Адже після спокуси першого гріха людина почала жити без Бога, безбожним життям. Це був перший досвід одинокості людина. Із кожним гріхом людина віддаляється від Бога і його задуми, віддаляється від ближнього свого і любові до нього. Таким чином має все більшу схильність жити одиноко, жити задля егоїзму і самовдоволення. Жити тільки для себе – це небезпека людина, яка у своїй одинокості втрачає все, маючи в той же час багато.
Людина задумана Богом, щоб бути в єдності із іншими, щоб творити зв’язок стосунків.
Читати далі »

Чи часом у нас не було такої спокуси оправдовувати зло, злий вчинок? Відтак втрачаємо здатність бачити добро!

автор о.Віталій ~ 23 Липня, 2022

Дорогі браття і сестри у Христі, уздоровлення двох сліпих і німого біснуватого на може вражати не тільки у доброму вчинку Христа і милосердям над  стражденними людьми, як люди, котрі бажають звільнитися від зла можуть це зробити, але також подивляємо тих, хто, залишаючись переконаний у своїй правоті, стає приречений на погибель.
Це дуже безпечно стати лукавим, брехуном і перевертнем. Коли твої амбіції, гордість та інше не дозволяють тобі бути вільним і прийняти правду, але змушують тебе постійно викручуватись. Подібно до фарисеїв, котрі бачили явні чуда, але не приймали їх, гірше того – вони приписували це злій силі. Самі нічого доброго не робили і вводили ще інших у блуд.
Це дуже небезпечно стати подібними до них. Бачити одне, але не мати сміливості визнати, що так дійсно є!
у війні із Україною ми стали свідками великої брехні, як лідери вводять народ у заблудження і представляють все у викривленому світлі. Таким чином оправдовують тисячі невинних жертв. Читати далі »

Щоб побороти зло, треба обʼєднатися проти зла і не воювати між собою! Проповідь 6 неділя

автор о.Віталій ~ 23 Липня, 2022