Хай Бог тебе благословить

Зневажливий вислів став доброю новиною для жінки, чому це стало можливо?

автор о.Віталій ~ 1 Жовтня, 2022

Дорогі брата і сестри у Христі, слухаючи розповідь про жінку хананейку, яка пішла до Христа і попросила за зцілення своєї дочки, що була опанована злим духом, можемо звернути увагу на дуже дивну поведінку Христа. Можемо відчути з його сторони холод і навіть байдужість. Це трохи насторожує нас, але знаємо що Він був разом з іншими апостолами у певному релігійному контексті, в якому не схвалювалися будь-яким відносини із поганами, які прирівнюються до собак. І ця історія закінчилась би так холодно, якби не було однієї особливості – жінка із наполегливою любов’ю.
Подивляємо поведінку цієї жінки, яка не зупинялася ні перед чим заради любові до своєї дитини. І дитини, яка була опанована злим духом, тобто це була проблемна дитина.
Ось, що може зробити наполеглива любов! Може віддавати своє життя за грішника … вірячи, що все може змінитися на краще.
– спонукати апостолів євреїв листуватися перед Господом за поган.
Апостоли благала, щоб Ісус почав її благання. Читати далі »

Завжди залишись у твоїй неповторній красі!

автор о.Віталій ~ 1 Жовтня, 2022

Завжди залишись у твоїй неповторній красі!
У світлі чи в темряві – даруй все найкраще, що є в тобі.
Побачать це, чи залишиться прихованим, все одно відкривай свою красу!
Живи не заради когось чи чогось, живи, бо якщо не будеш жити, відчуватимеш себе мертвим.
Даруй красу не заради когось чи чогось, даруй її, бо в іншому випадку будеш себе вважати некрасивим.
Твори діла доброти не заради когось чи чогось, твори їх, бо прийде до тебе думка, що ти бездарна непотріб…

Читати далі »

Церква нас запрошує подивитись на хрест і побачити, наскільки ми уподібнені до жертвенної любові,

автор о.Віталій ~ 17 Вересня, 2022

Слава Ісусу Христу! дорогі браття і сестри у Христі, у неділю після торжества Воздвиження свята Церква нас запрошує продовжити вшановувати і звертати нашу увагу св.Хрест, який на днях ми виставили посеред храму.

Цього року хресне знамення для багатьох стало дзеркалом їхнього життя, відображення всього того, що переживає людина, котра стала жертвою агресії і насильства, несправедливого приниження і неповаги до цілого народу.

Все це зазнав Спаситель і цим уподібнив себе до всіх страждущих, а наш народ у свою чергу тепер уподібнив себе до Нього.

І тут стають близькими слова: “Коли хто хоче йти за мною, хай зречеться себе самого, візьме на себе хрест свій та йде слідом за мною”. Слова, які була сказані після того, як апостол Петра хотів виконати свою волю в супереч до волі Божої. Він відохочував Христа від його спасительної місії. Цим поставив під сумнів волю Божу. На це Ісус дуже різко відповів, прирівнюючи Його до сатани, тобто до ворога. Читати далі »

Воздвиження – це завжди погляд у гору

автор о.Віталій ~ 13 Вересня, 2022

Дорогі у Христі, 40 днів тому ми святкували торжество Преображення, котре нас скерувало до звернення уваги на світло, навіть, якщо ми охоплені темрявою. До сходження на висоти, бо саме там відбувається щось величне. Не завжди наш розум може охопити розуміння, але завжди ми можемо пережити стан подиву, захоплення, здивування, зачарування.
Читаємо, переживаємо трагедію, але пізнаємо добру новину – Бог нас любить.
Сьогодні ми читаємо в Євангелії про сумну історію життя Ісуса, але це також частина Євангелії, тобто Доброї новини. Як же читаючи цю трагедію, пізнати у ній добру новину? Буде важко, якщо ми будемо читати лише уривок не пам’ятаючи про все ціле. Адже кожна історія життя Ісуса пронизана Доброю Новиною – це Любов Бога до нас. Читати далі »

Перед тим, як говорити про прощення ворогам, задумаймося над прощенням нашим ближнім

автор о.Віталій ~ 23 Серпня, 2022

Перед тим, як говорити про прощення ворогам, задумаймося над прощенням нашим ближнім

Читати далі »