Торжества Успення Пресвятої Богородиці – це свято радісне, а яка причина?

ВІДЕО:
Згадуючи про завеершення земського життя Марії, можемо по-іншому подивитися на завершення життя тих, хто все своє життя шукав Бога.
Ми також шукаємо зустріч із Богом? І для нас також буде страху зустрітись із Ним на завершенні земського шляху, щоб переступити поріг вічності.
Згадаймо тих, хто переставився, як Марія, згадаймо їх в радості, як Марію.
Подумаймо і про завершення нашого життя тут на землі, щоб продовжити його на Небесах.
Читати далі Торжества Успення Пресвятої Богородиці – це свято радісне, а яка причина?

Прощення: для кого це можливо, а для кого це залишається ще неможливим, поки що?

Дорогі брати і сестри, сьогодні чуємо цю чудову історію про милосердного і справедливого царя(Євангеліє від Матея 18, 23-35.), яка була сказана саме після того, коли Петро підійшов до Христа і запитав: «Скільки раз я маю прощати братові своєму?»

Можливо між братами було якесь непорозуміння і тому це питання стало таким актуальним? А можливо, слухаючи Ісуса, Петро відчув, що у науці Христа є щось більше ніж прописані правила. Закон приписував аж сім раз прощати, показуючи свою доброту і терпимість. Ісус дає дуже дивну відповідь і каже: 70 раз по 7, вказуючи на безкінечність. І тут виникає запитання: «а хіба так можливо?»

Хіба ти можеш прощати людини безкінечно? Ось один раз простив, другий раз, третій раз, ну ще можна дотягнути до цього мого разу, а далі? А далі, як бути? Коли у тебе терпець вривається! Інколи ми так і кажемо: «все це останній раз! Я тебе попереджаю»

Хіба можливо не рахувати прощення? Хіба це нормально? Тобто, чи це є нормою у теперішньому суспільстві? Мабуть, що ні, але виявляється – це є нормальним в Бога. А ми створені на Його образ і подобу… Читати далі Прощення: для кого це можливо, а для кого це залишається ще неможливим, поки що?

Іспит віри та іспит “чи Ти тим, хто Ти є”?

Дорогі браття і сестри у Христі, продовжуючи читати Євангеліє від Матея, ми бачимо, як учні поступово пізнавали в Ісусі не тільки учителя, добродія, цілителя і не тільки Месію-Христа, вони відчували, що що перед ними є Хтось більший – Бог, який являвся у своєму Сині.
Сьогоднішня подія, коли апостоли побачили Христа, як того, хто може йти воді у часу бурі, хто може заспокоїти сили природи лише своєю присутністю, будучи під враженням від помноження хлібів, спонукала їх прийти до висновку: поклонитися і визнати Його воістину Сином Божим!
Можемо сказати, що Ісус пройшов такий своєрідний екзамен, особливо коли Петро озвучив:
– Господи, коли це ти, вели мені прийти по воді до тебе! Читати далі Іспит віри та іспит “чи Ти тим, хто Ти є”?

Помноження може бути також і через ділення, щоб пригадати про жертвенність Бога

Дорогі браття і сестри, сьогодні ми згадаємо про чудо, яке стосувалося всіх людей одночасно. Попередні свідоцтва були часто окремих людей.
Згадуємо про чудо, про яке ніхто не просив, що є черговим підтвердженням Об’явлення Божого милосердя людям.
А все мало особливі умови
Ісус після того, як дізнався про смерть Івана Хрестителя, захотів бути на самоті, а радше у тісній злуці із Отцем. Навіть, якщо всі очікували від нього різкої відповіді у вигляді помсти, або ж навпаки якоїсь втечі інші краї. Ісус обирає тиху місцевість піти на гору молитись.
Він змінює свої плани через те, що бачить, як люди пішли за Ним у пустинне місце. Милосердиться над ними. Немовби залишає на стороні свій біль, свої потреби і далі залишається бути із потребуючими. Читати далі Помноження може бути також і через ділення, щоб пригадати про жертвенність Бога