Хай Бог тебе благословить

Неділя святих отцiв I Вселенського Собору

Розділ: Проповіді. Написав о.Віталій ~ 16 Травня, 2010. Видрукувати цей допис Видрукувати цей допис


В цю неділю згадуємо Святих Отців І Нікейського Собору 325 року.
На початку IV ст. Христова Церква після переслідування отримала свободу. Це був урочистий етап в історії, але разом з цим почався період іншого випробування. Почали поширюватися різні вчення, що часто не мали єдності із вченням Ісуса із Назарету. Таке вчення з часом назвали ересями. Однією із перших, явних та небезпечних була аріянська єресь.

Проти фальшивого вчення священика Арія, який заперечував божество Ісуса Христа, відважно виступили єпископи, які зібралися на цьому Соборі, і не одному з них довелося багато за це постраждати, відстоюючи перед ворогами правдиве вчення та істину Христа.
Сьогодні після празника Вознесіння Господнього, коли згадуємо у читанні Євангелії Архиєрейську молитву Ісуса Христа,   ми вшановуємо святих отців, які оборонили правдиву науку в Триєдиного Бога і божество Ісуса Христа і заповіли нам передавати з покоління в покоління Євангельські поучення.
Традиційність у церкві
У нашій Церкві крім Святого Письма фундаментом віри є також Свята Традиція: це передання святих Отців, їхні рішення, їхні писання, це Богословська спадщина  первісних церковних спільнот, Богослужбові тексти.
Для нас  дуже важливо, щоб продовжувати те, що було перед нами. Бо початком є Христос, продовженням є апостоли та їхні учні, потім були учні учнів та апостолів, а тепер є ми.

Саме тому, ми маємо бути на сторожі Традиції і не спокушатися на новизну, що походить не знати звідки. Коли продовжуємо духовість наших духовних предків, ми маємо певність, що стаємо учасниками того Спасіння, що приніс Христос. І таким чином не ставимо під сумнів правильність у сприйнятті Його Діла Відкуплення.
У сьогоднішній час далі продовжується хвиля поділів і нових форм християнства, які тепер явно говорять, що вони є нетрадиційні християни. І це виявляється не тільки у нетрадиційному вченні Божої Науки, але й у не бажанні єдності із християнами.
Творячи різні форми молитви та Богослужень, прослідковується бажання відрізнитися і створити “щось нове і своє”. Ось, цього і ми є маємо остерігатися. Церква – це бізнес, у якому може бути боротьба за клієнтів. Використати Бога і те, що Боже, у своїх цілях – це не по-християнське і далеко від Божої волі.
Форма молитви не може бути, причиною поділу і заперечення правдивості віровизнання іншого. Адже форма – це тільки зовнішнє, тому треба заглибитися в суть.
Коли помилка іншого може стати кроком до покращення
Не секрет, що у Святій Церкві помилки окремих людей створили деякі замішання і підштовхнули багатьох до засуду. Так гріх однієї людини вплинув на те, щоб інша людина зробила ще більший гріх – створила розділення.
“Не можливо, щоб не було спокус у світі, але горе тому, через кого приходять ці спокуси.”
Коли бачимо трудність між християнами маємо наслідувати традицію Святих Отців Собору, тобто збиратися разом, молитися і докладати усіх зусиль, щоб зберегти єдність.
Таким чином помилка іншого може стати кроком до покращення. Єресь Арія та інших стала причиною, щоб стала ясність у визнанні віри. Так виник “Символ віри” і удостоївся увійти до рівня молитва, яку ми постійно творимо на Божественній Літургії  “ВІРУЮ”.

Ключові слова до цього допису:

1 відгук

  1. sofia

    К сожалению мы слабы в вере, а значит слабы и духом. Эта слабость и приводит к непониманию многих вопросов в религии. Второе мы очень плохо ориентируемся в Евангелие. Я говорю от имени прихожан. Есть лишь единицы людей, знающих Евангелие и Библию. Наша малограммотность , наше предвзятое отношение к вере и религии, создают много трудных ситуаций в церкви. Вместо того, чтобы объединяться , мы раскалываемся на группки, обсуждаем друг друга, и начинаем доказыавть что-то “свое”. Забываем о том, чему учит нас Иисус. И самое основное : у нас нет основ знаний в религии. Многие не знают элементарных вещей. Хорошо, когда человек не грамотен, но верит. Верит всем сердцем, всей душой. А когда начинает” мутить воду” и доказыавть свою правоту, тут уж надо хорошо помолиться. Об уроках катехизма мы уже говорили, к сожалению многие не могут прийти. т.к. работают. Но нам нужны такие уроки. Чтоб расти в вере, чтоб окрепнуть духом. Чтоб строить церковь, а не разрушать ее.

Місце для ваших відгуків

Якщо хочеш залишити свій відгук, то потрібно зареєструватись. Для входу та реєстрації на тисни тут Це займе мало часу, але дасть тобі доступ до сайту.