У матеріальному світі є ще присутній і невидимий духовний світ. Його розпізнаєш?

Loading

Дорогі браття і сестри, живучи у цьому матеріальному світі, ми відчуваємо присутність ще іншого світу: духовного.
Це найперше проявляється у нас самих: маємо тіло, але ще маємо і душу. Є у нашому житті те, що ми не можемо назвати матерією, фізичним явищем і тому робимо висновок, що: думка, мрія, почуття, бажання, віра, любов та інше, все це відноситься до духовного світу.

У подібний спосіб ми відчуваємо, що у цьому матеріальному світі є ще присутній і невидимий духовний світ. Саме наш світ постав від духовного начала, бо матерія породжує лише іншу матерію. А ми знаємо, що матерія не є вічна, вона мусить мати початок і йде до свого завершення. Отож, присутність духовних істот була ще перед існуванням цього матеріального світу. Ці істоти є і по-сьогодні серед нас.

Вони впливають на наше життя через нас самих, тобто через наші бажання і рішення, наші діла. Духовні сили хочуть змінити цей світ. Ми є тими, котрі втілюють їхні бажання у цьому матеріальному світі. Можемо зауважити, що не всі бажання є однаковими? Є такі, котрі приносять користь людині і цьому світу, а є такі, котрі зводять до шкоди і, навіть, до знищення.

Зауваживши різні нахили, ми можемо зробити простий висновок: є різні духовні сили. До кого ми прислухаємося? З ким будемо співпрацювати? Кому довіримо долю нашого життя і долю людства?

Ангели – це безтілесні духи (тому невидимі) і безсмертні, як і наші душі; але їх Бог обдарував більш високими силами і здібностями, ніж людину. Розум їхній досконаліший, ніж наш. «Ангел» з грецької мови означає «вісник».

Добрі ангели після духовного випробування є безгрішними і  радо виконують волю Божу. Бог відкриває Свою волю ангелам, а вони виконують її та сповіщають людям. Добрі ангели – це помічники людини, їхня ціль – допомогти нам спастися.
Злі ангели, злі духи мають іншу ціль – вони не хочуть, щоб людина була з Богом і щоб спаслася. Вони роблять все можливе, щоб віддалити людину від Бога. Вони не були позбавлені своєї вищості над людиною, своїх здібностей і тому перевищують людську природу. Нажаль, свої переваги вони використовують не для добра слабших, але навпаки, щоб знищити план добра і позбавити людину радості.
Духи є, але які? Треба розрізняти духів!
Потрібно пам’ятати,  що на наші рішення в житті впливають ці духовні істоти. Добрі ангели нас запрошують робити добро, а злі схиляють до зла. Саме від того, що ми виберемо, залежить кому ми послужимо і з ким зв’яжемо своє майбутнє і теперішнє життя. Не раз ми відчуваємо, що якась сила так впливає сильно на нас, що зробити якийсь злий вчинок нам стає дуже легко. За якийсь час ми приходимо по повної свідомості і шкодуємо за цим, бо насправді ми не хотіли робити саме це і саме в такий спосіб. Це ми називаємо спокусою, яка заволоділа нами.

Тому ніколи не потрібно спішити із своїми рішеннями чи діями. Потрібно спокійно подивитися на результат задуманого, запланованого.
Відчуваємо, що нас хтось підводить до якогось рішення, але подумаймо: куди це приведе нас? Яке буде майбутнє? Якщо доброго нічого немає в кінцевому результаті, тоді все веде до зла. і все буде змарноване. Не можна марно надіятися, що якось буде потім, потрібно бути вже переконаним, що все вийде на добро.

Боротися з духовними силами потрібно лише духовною зброєю
Визнаючи досконалість  духовних сил, можемо із покорою прийняти нашу слабкість у боротьбі з ними. Наша сила є в Бозі. У час духовної боротьби, коли приходять спокуси, потрібно взивати про поміч і Бог пошле своїх ангелів, котрі би захищали нас перед нападами злих сил. Кожен з нас має ангела хоронителя, котрий готовий нам допомогти і котрий чекає нашого звернення про допомогу. Просімо духовні сили, щоб хоронили нас перед злими вчинками і також в часі добрих учинків, щоб ми витримали у добрих намірах до кінця.

Молитва до Ангела-Хоронителя
Святий Ангеле, посланий до моєї грішної душі і до мого життя повного пристрастей, ніколи не залишай мене грішного і не відступай від мене через мою нестриманість і непостійність. Не допусти, щоб злий дух оволодів мною через пристрасті мого смертного і немічного тіла. Зміцни мої духовні і тілесні сили в боротьбі з гріхами і спокусами цього світу. Наставляй мене на спасенну дорогу.
О святий Ангеле Божий, хоронителю й захиснику моєї нерозкаяної душі і немічного тіла, прости і ти мені все, чим образив я тебе і Бога нашого у всіх днях життя мого, і коли чим согрішив минулої ночі, захисти мене у нинішній день. Охороняй мене від усякої спокуси диявольської, щоб я ніякими гріхами не гнівив Бога нашого, і молися за мене до Господа, щоб Він утвердив мене у страсі Своїм і вчинив мене достойним рабом Своєї безмірної благости. Амінь.

Залишити відповідь