Забезпечити життя – благородна думка чи ні?

Loading

перед тим, як відповідати треба найперше запитати себе: яка ціль, чому і для чого?
Дорогі браття і сестри у Христі, притча “про безумного багача” спонукує нас до роздумів над нашим матеріальним життям, в якому має бути також місце для духовного.
Коли у нас не буде цього поєднання, то матеріальне добро буде нам не на користь, а на знищення, на погибель. І яка ж буде радість від того, що нас буде вести до смутку? Безумність, тобто нерозумність – це є причина того, що засліплює людину і доводить її до погибелі. Мудрість і світлий розум дозволяють нам побачити більше ніж бачать матеріальні очі, дозволяють побачити не тільки себе у цьому світі, але ще й інших, дозволяють побачити використати те, що маємо для того, щоб бути доброю людиною, а не тільки людиною, що щось має.
Господь дозволяє нам збагатитися, щоб ми відчули його доброту і щоб інші увійшли в цю радість. Шкода, що у декого радість від успіху зводиться лише до хвальби, до вивищення, до замкнутості в собі. Те, що маємо на цій планеті все є спільним для нас, всяка приватна власність після нашої смерті залишається все рівно тут. Тому за нами залишається вибір поділимось з нею ще за нашого життя чи вона буде все рівно розділена, але вже без нашої участі.
У кожного з нас є вибір і кожен це відчував на собі
І міркував він про себе й казав: Що робити, що не маю куди зібрати плодів своїх?(Лук.12:17)
У подібних міркуваннях ми перебуваємо кожного разу, коли збагачуємось навіть в  найменшій дрібниці. Думки є різні, відповідно – вчинки різні.
Багато залежить, що ми хочемо від цього життя. Залежить від нашої цілі життя. Якщо ж ціль є спасіння душі, то все, що є у нас, нам має служити задля нашої цілі. А якщо ціллю життя є матеріальне збагачення, то відповідно і наші вчинки будуть такими, що зводяться лишень до матеріального добра.
Пізнання себе допоможе нам зрозуміти і нашу ціль життя
Прослідкуймо за нашими розмовами. Про що вони?
Пригадаймо наші мрії. Куди вони нас ведуть?
Пригадаймо наші переживання. Чим вони заповнюють наш внутрішній світ?
Пригадаймо і наші звернення до Бога. Що вони виражають.
Пригадаймо ті матеріальні добра, що могли би бути на користь іншим, а вже роками залежуються в нас…, не приносячи користі нікому.

Говоримо багато про матеріальну кризу. Як вирішується ця криза? Матеріальним мисленням? І які успіхи?
Якщо вийдемо із цього матеріального мислення, але почнемо втілювати милосердя, як до цього заохочує Бог, то все стане на свої місця.

Залишити відповідь