- Духовні роздуми - https://www.rozdum.org.ua -

Через матеріальне доходимо до духовного, але як?

Лк. 5,1-11
Людина складається з душі та тіла. Ціле своє життя ми живемо, задовольняючи потреби нашої душі і нашого тіла. Коли це нам вдається, у нас є добре самопочуття і ми кажемо, що ми щасливі. Нові труднощі відганяють від нас почуття щастя і ми далі боремось, щоб його повернути. Така боротьба за щастя триває у нас ціле життя.
Спочатку, з перших днів, дитина інстинктивно бажає задовольнити тілесні(фізичні) потреби, а коли підростає, то зауважує, що її духовний світ теж потребує уваги.
Ми можемо зауважити те, що матеріальні приємності мають властивість скоро закінчуватися, а духовні залишаються на довго.
Далі з часом ми також зрозуміли, що матеріальні добра часто стають першою причиною пошуку щастя. А коли ми не зупинимося у наших пошуках цього щастя, то дійдемо до того, що джерелом щастя є сам Бог, так дійдемо до самого Бога.
Історія з Євангелії
Сьогоднішня Євангельська історія нам показує як Господь нас веде до вищого, даючи спочатку матеріальне добро.
Хто слухає Його голосу, той може отримати дійсно у великі достатки. Бо, що є для Бога створити велике добро? Він же Творець усього!
Завдяки цій історії ми можемо відкрити для себе просту істину: Господь хоче нам дати матеріальні блага, але для того, щоб ми зробили наступний крок, тобто зріст в духовному житті.
З цієї причини був створений світі і з цієї причини ми Господь далі нас скеровує до вищого, до небесного, до вічного.
Недивно, що ті рибаки, які дуже хотіли збагачення, потім покинули все і пішли за Христом.
Подібний шлях до Бога ми переживаємо також. Шукаємо матеріальне, а отримуємо духовне. Але не завжди. Все ж таки залишається трудно не зупинятися на досягнутому і йти далі.
Хто усвідомив, що життя – це гармонійне поєднання матеріального і духовного, де духовне дає зміст матеріального, то багатство його духовності дасть можливість осягнути того щастя, у пошуках якого ми є ціле життя.