Хрест – свідчення Божої любові

Loading

розп'яттяХрест – свідчення Божої любові
Коли дивимось на ікону Животворящого хреста, то можемо відчитати знaки Божої любові, котрі творять ікону Книгою Життя – Животворною.
Хрест – свідчення Божої любові
Подивімось на хресне дерево очима віри і побачимо не тільки розп’яте тіло. Побачимо щось більше. Що?
Найперше зауважмо, що на іконах Животворящого хреста розп’яте тіло Ісуса не є страждаючим і знищеним. Христос немов стоїть на хресті і торжествує. Дивно правда? Адже після того всього, що переніс…
Знаки Божої любові
Щоб зрозуміти думку іконописця треба спочатку пригадати про три перші знаки Божої любові у відношенні до людини.
Перший знак – це сотворення людини і цілого світу. Цим Бог показує як Він багато хоче нам добра, дав нам життя і все необхідне до нього.
Другим знаком – справедливість Бога після порушення заповіді. Від людини потребувався лише один знак любові до Бога – це вірність Богові, пам’ять про Нього і вдячність. Людина не дотримала заповіді, не дотрималась вірності і згрішила. Бог показує свою справедливість і цим самих показує свою любов до людини. Любов, котра хоче справжнього добра, яка нічого не приховує, а показує чітко: де зло, а де добро.
Та все ж після справедливості Божа любов не зупиняється і Господь дає обіцянку про спасіння людини і повернення її до того, що від віків приготовано їй – раю.
Останні слова Христа
Останнім словом Месії, як каже євангелисть Іван, було слово: «Звершилось». Саме воно може нам пригадати і ці три знаки Божої любові, а особливо останній, де була обіцянка Спасителя, котрий би відкупив світ від великої провини. Господь довершив свою Любов до людини!
Споглядання Ікони
На іконі видно хрест і під ним є череп. Ісус є новою людиною, «новим Адамом» і давня традиція каже, що хрест був поставлений на тому місці, де був похований Адам. Перший чоловік приніс смерть, а Ісус приніс життя.
Розп’яте тіло Ісуса є торжественним, хоч і втомленим. І його погляд спочиває на людях, хоч цілим своїм тілом немов летить до неба. Він хоче нам вказати шлях до неба через хрест. І ще одна деталь, на яку слід звернути увагу – це ангели, котрі довкола Ісуса. Немов чекають тієї хвилини відкуплення. Які теж через цілі віки співдіяли разом із Богом у відкупленні людини і теж очікували цієї благодаті.
Хрест – це пригадка нашого життя
Кожного разу коли будемо дивитись на хрест, зуміймо побачити більше від розп’ятого тіла. На хресті є розп’ята Божа любов, щоб кожен собі пригадував, що це означає по-справжньому любити.

Залишити відповідь