Прихід Христа – Месії – це означає, що Бог з нами!

Loading

Сьогодні, дорогі у Христі, в першу неділю після цього величного торжества, хочу повернути вас знову до пережиття цієї знаменної події – народження Ісуса, нашого Месії.
Його не випадково називаємо Месія, тобто посланець, який має виконати конкретне завдання. Сьогодні слід пригадати, яка ж була ціль Його приходу на землю? Можливо вона наблизить нас до розуміння того, чому Ісус саме у такий спосіб прийшов на землю і саме у такий спосіб прожив серед нас. Щоб зрозуміти Його прихід, пригадаймо наслідки Його приходу, тобто зміни сталися.
Пришестя Христа на землю сталося подією, яка змінила хід історії цілого людства. Саме тому люди вирішили почати числення років з його дати і назвали «Новою ерою». Щось подібного має статися у житті кожного з нас. Коли Христос приходить до душі людини, то дає початок новому життю. Звичайно, що зміни не зможуть стати явними відразу. Пройде час і Боже дитя благословить своєю присутністю наше людське життя.
За 2000 років популярність Христа зросла у мільйони разів, а основне, що кожен, хто Його пізнає, як свого Месію-Спасителя відчуває ще більше Його присутність у житті. Він прийшов до кожної людини. Його присутність могли відчути всі. Всі, хто був відкритий на Його поклик, прохання, поучення.
Він прийшов до всіх!
Вік, соціальний стан, національність, моральність життя та інше не було ніколи перешкодою до зустрічі із Ним. Цікавий факт: зустріч із Ним змінювала кожного.
Він проповідував Небесне царство, але в повноті осягнення правдивого людського щастя: царство Боже в середині вас! Може здатися дивним, але кожний, хто ставав людиною в повноті, то почувався немов у небі. Це нас може підвести до думки, що Він прийшов для того, щоб повернути нам первісний образ, дарований Творцем. Ісус бажав повернути нас до «бути Правдивою людиною».
Доказом цього є те, що Ісус не погорджує нічим людським: ні тілом, ні звичаями, ні суспільством, ні працею. Більше того: Він часто себе називає «Син Людський».
Христос противиться лише гріховному! Що стається із людиною, яка зіпсована гріхом? Ми можемо назвати її людиною? У біологічному значенні – так, а у моральному і духовному? Де є повнота людського життя? Не дивно, що такі люди і самі себе не люблять через свій стиль життя.
Ісус бажає нам правдивого і реального щастя. Саме тому Його місійна діяльність була дуже людською і природною. Навіть великі чуда, здавались простими і зовсім природніми.
А ще, з Христом є дуже просто. Він Сам простий! Цю простоту можна було побачити від початку Його приходу на цю землю і до самого кінця. Хто старався ускладнювати життя – це тільки грішна людина. Було важко лише тим, хто не довіряв Йому і часто противився. Це було і далі є причиною внутрішньої боротьби.
«По вірі вашій дасться вам» – постійно наголошував Месія.
Саме тому, ознакою святості у християнстві, відразу почалась вважатися простота.
Простота не захоплює! Але ціллю простих речей не є захопити, а принести користь, бути корисними! Наше життя має наповнитися простою, відкидаючи всяке крутійство і надумання. Здобудемо з великими складностями трошки, а втратимо багато, не скориставши нічого.
У такому простому Різдві прийшло Величне Спасіння всіх! І також для тебе?

проповідь у Неділю після Різдва

Залишити відповідь