Хай Бог тебе благословить

Святі місця: бути і відчути, а потім в спогадах зігріватись

Розділ: Духовні роздуми. Написав о.Віталій ~ 15 Квітня, 2009. Видрукувати цей допис Видрукувати цей допис

Юнак запитав мудреця: “Чому люди відвідують святі місця? Адже Бог є всюди, і не обов’язково шукати Його десь далеко.”
Мудрець нічого не відповів, він витягнув журнал і показав обкладинку, на якій яскраво виднілось вогняне полум’я. Вказавши пальцем, запитав: “Що це?”
Учень, не задумуючись, спокійно відповів: “Це вогонь”.
Мудрець, усміхаючись, простягнув журнал: “Ну то зігрійся від цього вогню?”
Юнак не зрозумів. Але, роздумавши якусь мить, його очі заяснілись і він відповів: “Це не вогонь! Це тільки зображення вогню”.
Тоді учитель попросив закрити очі і вони підійшли до чогось теплого, що тріщало та видавало запах паленого.
Тихий голос запитав: “Де ти є? І що є біля тебе?”
Цього разу юнак вже був більш обережніший і розважливо почав говорити: “Не знаю, де я є. Не знаю, що є біля мене. Вірю, що це вогонь, який мені дає тепло”.
Старець нічого не відповів.
Вони стояли обоє, закривши очі. Полум’я освітлювало час від часу їхні обличчя і обдаровувало теплом. Учень і учитель відчували цілим своїм єством присутність тепла. Їм було добре.
За якийсь час мудрець зробив крок назад, поклав руку на плече учня, даючи знати, що потрібно вже йти. Вони віддалялись, а обличчя далі відчувало теплоту.
На землі є особливі місця, особливої присутності Бога. Перебуваючи в освячених місцях, вистачає просто бути і дозволити Божій благодаті огріти тебе теплом благословення.
Коли ти відчуєш на собі цю Благодать, то тоді лише один спогад про той час відновить у тобі відчуття Божої присутності.
Юнак повернувся додому, роздягнувся і витягнув якийсь папірець. Це був той самий малюнок вогню. Звичайно папір не віддавав тепло, але спогади про ту хвилину, про те місце, про ту істину огріли серце юнака із середини…
– Коли стане холодно, знову повернуся…
В Турині зберігається Плащаниця. Згідно передання саме цим полотном було покрито Тіло Христа. У кафедральному храмі виставлена копія, яку можна побачити і навіть доторкнутися до неї. Подібні копії є по цілому світі. Сам оригінал закритий у скрині і схований від людського ока. Паломник, котрий приходить до цього святого місця, нічого не бачить. Йому і не потрібно бачити, щоб задовільнити цікавість. Йому потрібно побути біля плащаниці. Він вірою бачить більше. Бачить себе і в Божій присутності.
Перебуваючи у святих місцях Божої благодаті, не в одного перемінилось серце, не в одного змінилось життя … як це і сталось в багатьох невіруючих науковців, що досліджували святиню і торкались її.

Місце для ваших відгуків

Якщо хочеш залишити свій відгук, то потрібно зареєструватись. Для входу та реєстрації на тисни тут Це займе мало часу, але дасть тобі доступ до сайту.