Скільки буде 2+2=?

Loading

mashyna_kavaЛк:6,31-36

Математичне мислення добре для будови, для ведення фінансових справ, але чи можна його застосувати у відносинах між людьми?
Нелогічна порада Христа(Луки 5:1-11) принесла Петрові великий успіх, але є Петрова заслуга теж, бо довірився і послухався! Саме ця неділя була приготоуванням до сьогоднішньої: Христос звертається до кожного з нас! До кожного! І ці заклики, прохання,
також, протирічать людській логіці.
Нас вчили у школі: 2+2=4. Нас вчили також еталонів виміру: 1000г=1 кг, 100см=1м, 1000мл=1л. Все логічно і правильно. Без таких простих законів-норм наше життя було б неможливим. Ці закони є чіткі і порушення їх є небезпечним. Але є ще одна небезпека у їх дотриманні.(?)
Все було б добре, коли ці закони не перекинулись на відносини між людьми. Саме ця логіка стала найпоширенішою логікою людських стосунків і для багатьох стала фундаментом
життя.
Можемо зауважити, що у нашому мисленні все частіше з’являються вислови: що з цього буду мати? а чи це буде мені вигідно? яку буду мати користь? скільки це буде мені коштувати? Математичні розрахунки війшли у вимір любові: деякі діти ревнують своїх батьків, бо їм перепало менше як іншим. А хтось кидає свого чоловіка, що той не може забезпечити сім’ю, жінку, багатим життям.
1+1=2.Один поганий вчинок і другий поганий вчинок може дорівнювати висновку: погана людина, хоча це всього 2 поганих вчинки. Коли зробили висновок – погана людина – тоді
можемо застосувати і наступне правило: «з ним не варто мати нічого спільного». Саме через те, що ми починаємо рахувати і множити, ми вже не бачимо самої людини. Одних люди втомлюють, бо немає користі, а інших просто не цікавлять. В нас на думці лише одна формула: на скільки це буде мені вигідно?
Таке математичне мислення явно можемо побачити на Заході, коли за все треба платити. А може це і в нас вже є?
Тут все просто: Я + Тобі, а ти мені мусиш, тобто = Євро.
Весь світ поволі переходить на технічний рівень, який чітко іде за логікою формул. Машина є машина і їй нічого не докажеш і не поясниш. Вона все чітко виконує. Так як у цьому світі цікавлять всіх гроші(цифри), то люди тут не вигідні, бо мають ще почуття, духовний світ, любов.Але, не всі люди.
Христос нас закликає порушити цю математичну логіку у людських відносинах. На перше місце ставити Людину, а не цифру! Більше схилятися до «Хочу робити добро», ніж «що з цього буду мати?», «а чи це вигідно мені по грошах».
А як у тебе з математикою?
У Бога, мабуть, погано. Бо теж, що заслужили – не отримали?

Бідний чоловік в сучасному місті…

Один бідний чоловік бродив по вулиці у пошуках їжі. День йшов докінця, але нічого ще не було. Він бачив гарні сади, але вони були загороджені електричним дротом, дотик до якого спричиняв смерть. Він просив людей, але ніхто не відкривав дверей і завжди відповідав залізний голос робота, а на вулиці нікого не було, всі сиділи в машинах.
Чоловік побачив рекламу одного кіоску, який пропонував їжу. Знеможений підійшов і побачив купу кнопок. Натиснув на «Булочка» і прозвучав залізний голос: «киньте гроші, або вставте кредитну картку». Ні того, ні другого не було. Чоловік почав просити і натискати інші кнопки, але автомат мертво повторював все одне і теж.
Ранком жебрака найшли поруч з машиною, яка постійно повторювала: киньте гроші…Але це ще не все: у лікарні у нього попросили страхівку … знову гроші … а жити хочеться.


4 коментарі до “Скільки буде 2+2=?”

  1. Так1 вчинки, як любов, милосердя, допомога, повага н1коли не виходять з моди 1 1х потребуе все живе, що дихае. Як сонце, що св1тить над добрими 1 злими.Наше людське життя згорае, як спалах в цьому потенц1йному житт1 ситуац1й(Йов5:7).Але е моменти, як1 направляють в житт1 бути кращими 1 робити все краще.Це дарунок в1д Бога-зм1нене серце, що демонструе ЛЮБОВ до Бога 1 свого ближнього.Це показуе, як часто ми вибираемо ситуац11 в нашому житт1, 1з яким значенням, що св1дкують про реальне життя з Богом.Тому що в Ньому ми маемо толерантн1сть, нове сприйняття життя, доброту, прощення не залежно в1д м1сця проживання.

  2. Слава Ісусу Христу! Дякую за сайт і вашу працю. Сьогодні я втретє на вашій сторінці, хоча і перечитала багато статей і роздуми були, але не планувала все-таки сьогодні залишати коментар. Але слова
    ‘Таке математичне мислення явно можемо побачити на Заході, коли за все треба платити. А може це і в нас вже є?’ виявились для мене не до кінця зрозумілими в тому плані, що саме ви хотіли сказати, оскільки на мою думку це дуже загальні слова і на підставі чого ви зробили такий висновок. Так на заході і справді слід за все платити , але офіційну ціну з наданим тобі попереднім рахунком. У нас же ціна одна, а насправді переважна більшість дає і бере взятки, одні виправдовують себе малою зарплатою, а інші – нічого не поробиш, не даш, то і нормально не обслужать ( хоча б медицина і на жаль т.д…). Взятки я вважаю дуже великим злом в Україні і не слід виправдовувати їх як ото хотів віддячити. Людина виконує роботу і за це отримує зарплату, це її прямі обовязки. На заході на відміну від нас є чіткий закон, а порушення-покарання. Це щодо матеріального і суспільного життя людини. Я думаю, що і на заході є добрі і духовні люди. Мені здається, що нам слід повчитись хорошого у заходу. А взагалі це дуже широка тема для дискусій.
    О. Віталій, ще раз дякую вам за вашу працю. Пробачте, якщо мої слова видадуться вам гострими, та це лише моя думка, але я вирішила її написати. Можливо я і помиляюсь і не до кінця зрозуміла вас. Нехай Бог береже вас!

  3. досить добре ознайомився із “культурою споживацтва”, бо живу у ній… Мене досить сильно вразило, що із розвитком техніки міжлюдські відносини зводяться до мінімуму. Часто люди страждають через це. Коли людину замінює якась машина(бо так вигідніше), то інша людина страждає від цього. Таке мислення починає бути трисутнім і в Україні, звичайно із розвитком різних технологій, які полегшують життя людей, але ускладнюють стосунки між самими людьми… Спасибі за інтерес до статті… Хай Бог благословить.

  4. о.Віталій, дякую за вашу відповідь на мій коментар до статті”Скільки буде 2+2=”. Тепер я вас зрозуміла і побачила статтю вже в іншому світлі. Тобто дуже часто за технічним прогресом стоїть біль і розчарування у серці людини і бездушна машина має більшу вагу,ніж сама людина, її життя і життя її родини.
    Ще раз дякую за сайт. Ваші проповіді цікаві, легкі і доступні у сприйманні і залишають слід. Те, що актуальне для мене читаю на одному диханні. Просто дякую…

Залишити відповідь