- Духовні роздуми - https://www.rozdum.org.ua -

Скільки буде 2+2=?

mashyna_kavaЛк:6,31-36

Математичне мислення добре для будови, для ведення фінансових справ, але чи можна його застосувати у відносинах між людьми?
Нелогічна порада Христа(Луки 5:1-11) принесла Петрові великий успіх, але є Петрова заслуга теж, бо довірився і послухався! Саме ця неділя була приготоуванням до сьогоднішньої: Христос звертається до кожного з нас! До кожного! І ці заклики, прохання,
також, протирічать людській логіці.
Нас вчили у школі: 2+2=4. Нас вчили також еталонів виміру: 1000г=1 кг, 100см=1м, 1000мл=1л. Все логічно і правильно. Без таких простих законів-норм наше життя було б неможливим. Ці закони є чіткі і порушення їх є небезпечним. Але є ще одна небезпека у їх дотриманні.(?)
Все було б добре, коли ці закони не перекинулись на відносини між людьми. Саме ця логіка стала найпоширенішою логікою людських стосунків і для багатьох стала фундаментом
життя.
Можемо зауважити, що у нашому мисленні все частіше з’являються вислови: що з цього буду мати? а чи це буде мені вигідно? яку буду мати користь? скільки це буде мені коштувати? Математичні розрахунки війшли у вимір любові: деякі діти ревнують своїх батьків, бо їм перепало менше як іншим. А хтось кидає свого чоловіка, що той не може забезпечити сім’ю, жінку, багатим життям.
1+1=2.Один поганий вчинок і другий поганий вчинок може дорівнювати висновку: погана людина, хоча це всього 2 поганих вчинки. Коли зробили висновок – погана людина – тоді
можемо застосувати і наступне правило: «з ним не варто мати нічого спільного». Саме через те, що ми починаємо рахувати і множити, ми вже не бачимо самої людини. Одних люди втомлюють, бо немає користі, а інших просто не цікавлять. В нас на думці лише одна формула: на скільки це буде мені вигідно?
Таке математичне мислення явно можемо побачити на Заході, коли за все треба платити. А може це і в нас вже є?
Тут все просто: Я + Тобі, а ти мені мусиш, тобто = Євро.
Весь світ поволі переходить на технічний рівень, який чітко іде за логікою формул. Машина є машина і їй нічого не докажеш і не поясниш. Вона все чітко виконує. Так як у цьому світі цікавлять всіх гроші(цифри), то люди тут не вигідні, бо мають ще почуття, духовний світ, любов.Але, не всі люди.
Христос нас закликає порушити цю математичну логіку у людських відносинах. На перше місце ставити Людину, а не цифру! Більше схилятися до «Хочу робити добро», ніж «що з цього буду мати?», «а чи це вигідно мені по грошах».
А як у тебе з математикою?
У Бога, мабуть, погано. Бо теж, що заслужили – не отримали?

Бідний чоловік в сучасному місті…

Один бідний чоловік бродив по вулиці у пошуках їжі. День йшов докінця, але нічого ще не було. Він бачив гарні сади, але вони були загороджені електричним дротом, дотик до якого спричиняв смерть. Він просив людей, але ніхто не відкривав дверей і завжди відповідав залізний голос робота, а на вулиці нікого не було, всі сиділи в машинах.
Чоловік побачив рекламу одного кіоску, який пропонував їжу. Знеможений підійшов і побачив купу кнопок. Натиснув на «Булочка» і прозвучав залізний голос: «киньте гроші, або вставте кредитну картку». Ні того, ні другого не було. Чоловік почав просити і натискати інші кнопки, але автомат мертво повторював все одне і теж.
Ранком жебрака найшли поруч з машиною, яка постійно повторювала: киньте гроші…Але це ще не все: у лікарні у нього попросили страхівку … знову гроші … а жити хочеться.