Мій дім – мій захист?

Loading

Існує англійська приказка: „Мій дім – моя фортеця”. З давніх давен люди будували, прикрашали, охороняли дім і сімейне вогнище як найсвятіше, дім прирівнювався до храму, до святого місця.

У домі людина віднаходила всі ознаки доброго життя: захист-притулок, спокій і мир, почуття власності і відповідальності, місце зустрічі і повернення, початку і завершення життя, праці і відпочинку, місце – де ти чекаєш і чекають тебе!

Питання:

Чи є у вас місце, в яке вам завжди хочеться повертатись, в якому ви почуваєте себе по-справжньому добре?
відповідь : так, ні не знаю, що сказати.

У мене, наприклад, є, і цим місцем завжди був і зараз залишається дім, у якому я живу.
Сьогодні ми зібрані тут, що подумати про безпеку того місця, від якого залежить наше життя. Адже це місце має бути захищене від ворогів і захищати його потрібно від ворогів видимих і невидимих. А хто його має захищати? Невже його мають захащати лише самі мури?

 

Що може бути загрозою для нашого дому?
Хто і як може бути загрозою для нашого дому?
Чи ви відчували, що хтось може бути загрозою для вашого дому?
Чи ви відчували що ви самі можете бути загрозою для вашого дому?

Але сьогодні дуже багато наших сучасників власними руками відкривають двері свого дому, і впускають до нього „мерзенних вбивць, ґвалтівників, сексуально одержимих обох статей, огидних чудовиськ якихось планет, потойбічних привидів, гангстерів, шахраїв, недорікуватих бовтунів і базік, нових „господарів життя” з тремтячими руками і порожнім поглядом”.

Впускають, звично натиснувши на вмикач телевізора, при запуску відео преєра на комп’юторі, дивлячись у смартфон, – і ось уже вся ця зграя, просочившись через електронний пристрій, влазить у наше житло і стає центром нашої уваги. Без найменшого опору довгими годинами панує у нашому домі, перед нашими очима, нашій, здавалося б, оборонній фортеці. Безперервним потоком телепередачі, відеоролики якісь новинні стрічки звалюють на голови всі мислимі і немислимі жахи, нещастя, стихійні лиха і катастрофи, правила життя. Інколи нагнітають атмосферу страху, злоби та агресивності. Інколи вводять в стан того, що ми не правильно робимо чи що втратили. А ще дехто просто губиться в пошуках порад починаючи від пояснення своїх симптомів хвороби і завершуючи порадами ремонту.

 

Згадаймо про величезну силу впливу телевізора, комп’ютора і таблету, смартфона на людину. Скільки часу ми перебуваємо перед ними? скільки часу корисного там проводимо? Чи є ще інші джерела отримати те, що шукаємо? Чи часом у нас не виникає думки: що буде, якщо цього не буде?

 

Залежність! Це те, без чого моє життя не може існувати, бо воно залежить від цього.
Залежність тіла і душі!

 

Запитання до роздумів:
Якщо ви знаєте, що людина попала в залежність від суч.технологій: телвізор, інтернет, таблет-смартфон, ігри … що би ви зробили, щоб допомогти їй? Зверність увагу, що це дуже дорога людина, яку ви дуже любите і за яку ви віддали би життя! Отож три поради: 

 

Якщо ви хочете допомогти людині, тоді ви маєте вступити в боротьбу із цілою армією людей, які лише працюють для того, щоб людина користувалась і була якомога більше часу перед екраном. Вони затрачають всі свої творчі здібності і знають всі тонкощі людської немочі.
Якщо ваші відповіді вже готові, тоді проаналізуйте їх:
чи ваші поради, пропозиції є талі легкодоступні так, як та залежність
Чи вони прості у користуванні і легкі на сприйняття
Чи вони такі привабливі і вразливі?
Чому вони можуть бути конкуренті і можливо навіть кращі? Це тільки на ваш погляд?

Висновок:
Любов – це захист дому, це наймогутніший захист, бо повертає радість бути разом, бо любов – жертва! Жертва свого життя, ціна любові, яку ти даєш за іншого.  Немає більшої любові, як віддати життя своє за ближніх.
Якщо залежна людина відчує вашу любов, тоді вона може відповісти на неї любов’ю, тобто жертвенністю: залишить свою залежність, зробить цю жертву, як вияв любові до тебе. А врешті, якщо людина є люблена тобою, тоді чому тільки тоді, коли стається біда-залежність? Якщо людина потрапляє в захоплення речами не живими, це означає ткаож, що не отримувала достатньої уваги зі сторони живих?

допомога у пізнанні Бога та мудрості життя.