віруюча людина і невіруюча
Віруюча людина – це та, яка може почути голос Бога, може його розпізнати серед інших голосів, та яка є вірною. Є ті, котрі визнають існування Бога, але більше нічого.
Саме тому:
Віруюча (В)Завжди відчуває присутність Бога, а особливо у хвилинах вибору.
Невіруюча(НВ): Часто відчуває себе самотньою і на одинці у складних ситуаціях життя.
В: Вибір сприймає, як вияв любові Бога до людини, щоб показати, що вона є вільною
НВ: Як трудність, яка перешкоджає її спокою життя і ускладнює життя
В: Вибір – це можливість показати Богові свою вірність, свою любов, своє бажання далі буде з Ним
НВ: Час вибору: Це можливість змінити своє життя на краще, щоб утвердити своє Я, приблизитись до надуманого успіху своєї особистості, реалізувати себе і здійснити свої ідеали
В: Час вибору – це є час пізнати Божу волю, можливість більше пізнати Його, мати духовний досвід відносин з Творцем, Котрий задумав цей світ і має свій план
НВ: Час невизначеності, час сумнівів, хаосу і непорозумінь.
В: Є відкритий до незнаного, нового, є готовий прийняти те, що може бути навіть не до вподоби, але довіряє, бо вірить, що все вийде на краще. Бог є владика всього.
НВ: Хоче знати все наперед і хоче, щоб було все так, як він собі уявив, спланував. Не приймає новизну, бо переконаний, що історія показала: якщо вже 10 років проіснувало, значить і ще далі може бути, при цьому забуває, що 100 років тому – це була новизна.
В: Хто виконав Божу волю, той ніколи не буде шкодувати за прийняте рішення, навпаки буде дякувати за те, що здобув і те, чого позбувся.
НВ: Дуже часто нездійснені цілі і мрії водять в кризу особистості і розчарування, депресію і навіть небажання жити, втрата сенсу життя.
В: Переконаний, що всі події в житті є зв’язані між собою і в них є велика логіка Божого провидіння
НВ: Не може дати пояснення подіями у своєму житті і тому кожного разу у виборі має страх помилитися і не бачить зв’язку між подіями, не може зв’язати їх в одне ціле. Легко змінює своє рішення, часто кардинально перемінює напрямки життя, що дуже ускладнює цим лише своє життя. Брак основ.
В: Вірить, що кожну трудність з божою помічу можна перейти, якщо на це є Його свята воля
НВ: Надає перевагу ухилятися втікати від трудностей
В: Готовий на пожертву, ніколи не шкодує за втраченим, навпаки відчуває велику ціну того, що прийняв і того, що залишив
НВ: Завжди старається зазнати менше втрат, хоче мати все відразу, мати більше і нічого взамін, дуже часто шкодує за втраченим, бо хоче зберегти одне і друге.
В: Може мати мрії, які надхнені Святим духом, не шукає ніякого ідеалізму, відкритий до змін і втішається думкою: найкраще є те, що Бог мені дарує і там, де я є.
НВ: Може бути великим мрійником, ідеалістом мати великі фантазії та Ілюзії, масу різних пропозицій, які як правило не є продовженням того, що було, але постійно початком. Часто говорить краще там, де нас немає. Пошук постійного іншого…
В:Починає свої роздуми над собою, над своїм вибором з призивання а Господнього імені і очікує просвічення з висот, яке має прийняти рішення, уміє читати знаки від Бога
НВ: Починає від проблем, трудності стають джерелом натхнення, або заздрісні мрії, яку собі накопичив у серці. Часто це це замкнуте коло: від свого Я до того, щоб тільки Мені було добре. Присутності голосу Іншого сприймається, як загроза до мого щастя.
глибока віра вимірюється глибиною бажання слухати Бога у своєму серці, стишуючи внутрішні крики душі