У Бога є своя відповідь, ти готовий її прийняти?

Христос воскрес! Дорогі браття і сестри, історія з сліпонародженим (Євангелія від Йоана 9:1-38) пригадує нам “Складні питання” людського життя. Це ті питання, на які важко дати однозначну відповідь, у них є більше здогадів ніж певності. Та все ж людина прагне своїми домислами найти відповідь, хоче пояснення, хоче зрозуміти: чому? для чого?

Яскравим прикладом є початок історії, яку ми чуємо в сьогоднішньому уривку Євангелії. Апостоли питають Ісуса про сліпонародженого «Учителю, хто згрішив? Він – чи батьки його, що сліпим він уродився?»

Питають і відразу у запитанні дають варіанти відповідей. Це той шлях, який ми можемо назвати “з низу до верху”, тобто від людини до пізнання Бога, до вершин Божої мудрості. Однак маємо пам’ятати, що наше мислення багато опирається на вивченому матеріалі, на минулому досвіді, … Ми часто повторюємо те, що самі почули від інших: бо так казав мій батько, бо так я прочитав у книжці, бо…. Але чи це причина твердити, що ці знання, які ми отримали є ВИЧЕРПНІ? тобто більше не існує варіантів відповіді?

Читаємо далі історію і переконуємося, що Бог має таке пояснення, яке людина не має… Людський розум – лише відлиск Божої мудрості, а інколи – марнота. Ісус показує, що є ще інша відповідь: «Ані він не згрішив, ані батьки його, – відказав Ісус, – але щоб ділам Божим виявитись на ньому! Бачимо, як Ісус викриває велич Божої мудрості і Його всемогутності, бо підтверджує це ділом уздоровлення.

Тому, дорогі в Христі, це добре, що ми використовуємо своє мислення для пізнання відповідей на “складні запитання”, але потрібно у смиренності бути готовим прийняти Божу відповідь, яка може бути відміною від наших припущень чи здогадів. Ісус часто говорив про віру, про довіру! Саме вони є дорогою спасіння, яка дозволить нам бути зрячими.

Господи, просвіти наші духовні очі, щоб ми роздумуючи про наше життя і про Діла Твої, змогти прийняти Твої істини і жити за Твоїми заповідями.

 

прослухати проповідь можна тут