Чи можливо стати святим у час війни?

Loading

Слава Ісусу Христу! Дорогі браття і сестри в Христі, сьогодні в другу неділю по зісланні Духа Святого ми продовжуємо роздумувати про святість і також згадаємо про Торжественне поклоніння пречистим Тайнам Тіла і Крови Господа нашого Ісуса Христа.
Дуже короткому уривку Євангеліє від Матея (Мт. 4, 18-23) розповідається про те як Ісус покликав своїх майбутніх апостолів. Він не шукав з досконалими людьми, які дуже популярні, дуже здібні. Складається враження, що Він покликав зовсім випадкових людей. Тому все, що сталося з ними потім, тобто вся їхня святість і слава, про яку ми дізнаємося тепер, це була заслуга Ісуса Христа та їхня відкритість.
Спаситель завжди ішов попереду, а вони йшли за Ним. Він перший їм показував, а вони лише повторювали. Неначе все просто, але насправді не є так легко для тих, хто ускладнив своє життя через гріх.Адже людина зранена гріхом відчуває себе дуже часто самотньою, одинокою, ізольованою та далекою від Бога та ближніх. Саме тому дві заповіді любові – це заповіді, що знищують відстань між Богом і людиною, між людиною і людиною. Це робить людину подібною до Бога, до Бога, який хоче, щоб ми всі були разом. Це нас освячує і саме так ми можемо стати святими.
Чи можливо стати святим у час війни?Історія Церкви показує, що найбільше число святих припадає у час переслідувань та війни. Багато людей бачачи наслідки зла по-природному виступали проти сил темряви і відважно протистояли. Дуже часто це були тихі і прості люди, але з великим розпізнанням зла і добра. Тому вирішували стати на сторону добра і це рішення дотримали до кінця.
У такий напружений час диявол нас спокушає більше, адже війна – це час диявола і той, хто розпочинає війну, той служить злу. Той, хто підтримує зло і його оправдовує, той стає рабом зла.
Ми у цей час маємо витримати в добрі. Залишитись добрими і вірними найперше серед нас і щодо нас самих. Лише тоді, коли між собою будемо берегти і плекати святість, тоді зможемо дати відсіч злу, яке наступає із зовні.
“Святеє святим!”
Ісус у сьогоднішньому уривку кликав апостолів, щоб пішли за Ним. Ісус продовжує кликати нас всіх.
Кличе сьогодні нас в цих обставинах не зупинятись на цій дорозі наслідування і витримати в доброму до кінця. Не виключено, що серед нас теж можуть бути спокушені і тому, маємо бути пильні. Не воювати з ними, але допомогти їм ізбавитись від лукавого. Робімо це разом і робімо так, як цього вчив нас Ісус – любовʼю.
В час Літургії священик перед тим, як уділити св.Причастя людям проголошує: “Святеє святим!” Це наша духовна свята пожива, яка знищує у нас наслідки гріха і дає сили далі продовжувати наслідувати нашого Спасителя. Тому вірні, пізнаючи свою неміч, живуть “від Причастя до Причастя”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *