Хай Бог тебе благословить

Кому буде радість, а кому – печаль? на цілу ВІЧНІСТЬ!

Розділ: Проповіді. Написав о.Віталій ~ 7 Лютого, 2010. Видрукувати цей допис Видрукувати цей допис

Хто з нас без гріха? Хто ніколи не робив помилки? Хто скаже, що він бездоганний? У кожного з нас є темні місця в історії нашого життя, які далеко не були найкращими, деякі недосконалості нас переслідують ще й по-сьогодні.
Поглянемо в наше минуле і побачимо, що нічого безслідно не пройшло. Добрі справи принесли нам добрі плоди, а погані вчинки відбилися своїми поганими наслідками. Каже народна мудрість: “Рано чи пізно все боком вилізе”.

Можемо зауважити, що у житті ми навчилися через таку просту логіку. Коли бачили добрий результат, то хотілось повторювати, а коли був поганий наслідок, то ми обминали, навіть, нагоду повторити те, що нам принесло шкоду. Так, шукаючи кращого, розвивається ціле людство.

Можливість виправити, покращити, змінити – це справді дар від Бога, який є виявом Його любові до нас. За це маємо бути Йому вдячні та належно використовувати цю нагоду. Бо…
Бо в цьому світі все змінюється, але всьому приходить кінець і цим змінам також
Прийде час, коли почнеться вічність, тобто не буде кінця. Саме тоді вже не буде можливості змінитися, не буде такої потреби.

Розповідь про Остаточний суд (Матея 25:31-46) чітко оповідає:  “Якже прийде Син Чоловічий у своїй славі, й ангели всі з ним, тоді він сяде на престолі своєї слави. І зберуться перед ним усі народи, і він відлучить їх одних від одних, як пастух відлучує овець від козлів;”  “І підуть ті на вічну кару, а праведники – на життя вічне” Саме ці слова показують логічний кінець, у якому не буде змін, буде початок іншого життя. Життя, яке приготоване нема ще з початку сотворення світу.

Живемо на цій землі, щоб приготуватися до надземного життя, до життя вічного
Не повинні звертати увагу і вдатися на спокусу, дивлячись на інших, котрі живуть так, ніби це земське життя є вічним. Ми знаємо добре, що всьому приходить кінець. Тому не обманюймо самі себе. А кому не достатньо доказів нехай побуває із людьми, які залишають це життя, нехай побачить реальність того, хто відчуває своє переставлення. Кожна смерть і похорон – це німі лекції про скінченність цього життя. Хто пережив клінічну смерть чи щось подібне, той згадує, що за закритими очима відкривається інший простір…
Приходить Благословенний час Посту
Якщо запитаємося зараз себе: куди ми йдемо, то відповідь буде проста: Йдемо на зустріч вічності. Якою вона буде для нас?
У часі посту буде можливість зробити ще один крок на зустріч вічності, але не у значені часу, коли приближуємося, а у значенні місця: – де будемо?
Задумаймося над тим, ким ми зараз себе почуваємо, що часто присутнє у нашому житті, і так можемо побачити, яка буде наша вічність. Бо наше позаземне життя є відбитком нашого земського. Хто не шукав Бога і всього, що є Божим за цього життя, то чи зможе Господь насилувати бути із Ним у вічності? Якщо хтось постійно перебував у смутку та журбі, невже Господь може помістити його у місце вічної радості? Якщо хто не поширював братньої любові між людьми, невже Господь може помістити його у Царство Любові? Господь вирішить, де ми будемо, але ми дуже Йому допомагаємо зробити цей вибір.
Отже зараз може стати зрозуміло чому, якщо залишимо погані помисли, діла і почнемо заміняти їх добрими, то ми можемо змінити нашу вічність у сторону вічної радості. А хто вже на цій дорозі, то може ще більше себе утвердити. Бо змінюючи наше теперішнє життя, змінюючи нас самих, ми змінюємо наше майбутнє, нашу вічність.
А коли скінчиться наш хід життя і предстанемо перед Ликом Божим у Його могутності та славі то, яка ж буде велика радість, коли почуємо ці слова:
Прийдіть, благословенні Отця мого, візьміть у спадщину Царство, що було приготоване вам від створення світу”.

А який буде смуток, коли хтось почує: “Ідіть від мене геть, прокляті, в вогонь вічний, приготований дияволові й ангелам його”? Але то таке… хто, що собі вибирає, то і має. А ти що хочеш мати? Що говорить про це твоє життя?

Місце для ваших відгуків

Якщо хочеш залишити свій відгук, то потрібно зареєструватись. Для входу та реєстрації на тисни тут Це займе мало часу, але дасть тобі доступ до сайту.