Хочеш бути любленим? Тоді стань ближнім, люблячи…

Дорогі браття і сестри, Євангеліє Луки 10, 25-37 нам розповідає про зустріч законовчителя із Ісусом. Відразу вражає те, що сам будучи учителем, він звертається до Христа «Учителю», даючи йому запитання про вічне життя. І хоч той мудрагель спокушаючи питав, наш Учитель показує себе справжнім учителем, бо не провокується і не дає готової відповіді відразу, а допомагає віднайти її. Спочатку запрошує до пригадки Святого Письма, а далі запрошує поглянути на життєву історію. Адже Бог діє в історії Людини. В кожній історії людини є ознаки присутності Бога, Його присутність є часто тиха і невидима, але з явними знаками Любові.

По любові між собою – пізнають, що ви мої учні

Той назвав його “Учителем”, але чи Ісус назвав його Своїм учнем? Любов стає основним критерієм бути учнем Ісуса, бути з Ним. Дві заповіді Любові є не тільки дорогою до Божого Царства, але вже є Божим Царством тут на землі, хто увійшов у це Царство, той вже відчув присмак раю. Учні Ісуса знають, що таке рай.

Це так просто: хочеш бути в раю? Люби і отримуй любов від інших!

Але складається враження, що людство подібно до цього законовчителя кожного разу видумує якісь нові оправдання, пояснюючи: чому не можливо любити. Скільки би їх не було і які би ці оправдовуючи причини не були, ми маємо пам’ятати, що вони нас позбавляють участі у Божому Царстві, у вічному житті.
У цій притчі явно показано, що лише один не оправдовувався, а проявив любов і відчув цю Любов, увійшов у Царство Боже, а всі інші мали багато оправдань і залишились у цих виправданнях, не увійшли в Царство Боже, хоча видавали себе за слуг Божих.

Як хочеш бути любленим, стань ближнім

Ця історія також пригадує нам про важливість бути ближнім, тобто «не далеким». Адже саме віддалені найбільше нарікають, що почувають себе нелюбленими. Треба бути близько, щоб відчути любов. І не тільки фізично, але ще й серцем. Ніщо так нас не віддалює один від одного, як наш егоїзм. Адже люди, котрі живуть близько, але серцем можуть бути далекі один від одного.
Сьогодні запитаймо самі себе: для кого ми хочемо бути близько? Кому ми хочемо показати близькість? Чи ми хочемо і як ми можемо стати ближнім?
Господь обов’язково нам “організує” зустріч, де можемо відчути любов. Як тільки це станеться, то ми відразу відчуємо погляд людини, яка подивиться на нас поглядом любові! Поглядом, що буде нагадувати тобі погляд Самого Бога, який хоче, щоб діти Отця були подібні до Нього.