Зустріч, що пригадує про правдиву дружбу

Слава Ісусу Христу, дорогі браття і сестри розповідь євангелиста Матея нам розкриває причину чому Ісус після вигнання мешканцями Гадаринського краю спішить до свого міста, йде туди, де має статися чудо завдяки вірі друзів, які принесли свого друга.
Друзі могли би і ціле життя терпіти і доказувати свою вірність другові, але вирішили принести його до Христа, до незнайомого, до того, хто не був з їхньої групи. Саме завдяки їм відбулось не лише зцілення, не лише свобода людини, яка тепер могла пересуватися самостійно, а ще й у цьому всьому на кінець сповнилось примирення грішника з Богом.

Бути другом – це бути людиною, яка вирішує бути поруч, ми це називаємо вірністю.
Інколи вірність розуміється під словом ревність “ти тільки мій/моя, більше нічий”. Але для нас людей – це напрямок в ізоляцію від інших. Хоч егоїстична думка спочатку зваблює, а потім приносить невимовний біль від простої реальності, що тебе одного на все не вистачить.
Тому правдива дружба
поєднує, а не розлучає.
залучає, а не творить ізоляцію.
доповнює, а не творить незамінимість.
Справжні друзі є завжди відриті, не мають страху, щоб в дружнє коло увійшов хтось інший.

Друзі об’єднуються з різних причин.
Найбільшою причиною дружньої єдності є любов, а перешкодою – гріх!
Друзі запросили у коло своєї дружби Ісуса. Господь проявив не тільки свою цілющу силу щодо тіла, але також відновив дружбу духовну, відпустивши гріх.
Ми добре знаємо, що гріх розриває дружній зв’язок з Богом.
Дуже символічно показано в цій історії, що гріх паралізує людину. І вона не в силі допомогти собі самій. Тоді потрібна поміч тих, якi є поруч.
Друзі, мабуть не усвідомлюючи цього, стали ще й помічники духовного зцілення.
Але цього могло і не статися, якби ці друзі не були правдивими!

Досвід показує, що “псевдодрузі” дуже часто зосереджується лише на своїй допомозі, немов показуючи свою жертовність і доброту. Але, як добре знаємо, людські сили вичерпуються і тоді ситуація не змінюється, може навіть погіршитися.
Природно виникає запитання, якщо ця безвихідна ситуація виникла для тебе, то чому не звернутися про допомогу до інших, а ще краще, чому відразу не допомогти всім разом?
Вірність полягає найперше в тому, що ми від себе гарантуємо присутність, що будемо поруч, а не в тому, що ми робимо із себе незамінних і всемогутніх для інших.

Дорогі браття і сестри, дорогі друзі, Бог через Святу Церкву пригадує кожному з нас, як важливо, щоб ми були правдивими друзями один одному, друзями, які могли би знести недосконалості і привести до Бога, щоб Він скріпив і освятив нашу дружбу!