Приходимо вшановувати померлого чи живого? Неділя про Йосифа з Ариматеї та мироносиць

Loading

Христос воскрес! Дорогі браття і сестри у Христі, ісповідники радості Христового Воскресіння, що стало не тільки подією життя Ісуса, але і основою нашої віри. Ми віримо не тільки у жертву Ісуса на хресті і погребення, але віримо, що Він вокрес, що живий.
Як каже апостол Павло : Коли ж бо Христос не воскрес, то проповідь наша даремна, даремна також віра ваша! 1 Коринтян 15:14.
Воскресіння є поясненням того, чому християни не мають страху  ні перед ворогами, ні перед злою силою, бо любов все перемагає. Нема страху ні перед смертю – бо кожного з нас чекає воскресіння і життя вічне.
Яка би не була ганебна смерть, чи знищення – Христос все переміг! Де є Бог, там смуток перемінюється на радість!
Памʼятаймо, що Страсна пʼятницю тривала лише один день, а подія воскресіння має відгомін на ціле наше життя, на цілу вічність. Саме Воскесіння надає нового значення усім стражданням, які стають перехідним етапом в житті людини, що має завершитися вічною радістю!
Нам легше повірити в Христа розпʼятого, ніж у воскреслого.
Вже другу неділю ми роздумуємо над трудністю повірити в Христа воскреслого. Первісна Церква не скрила цієї трудності для нас і сміливо показала у Євангеліях, як Христос обʼявлявся і утверджував Своїх апостолів у вірі. Бо потрібно було їх перевести від смерті до життя, від мертвого до живого!
Христос хотів, щоб апостоли і ми вірили в Живого Бога, а не вбитого, мертвого. Тому смерть Господня для нас є свідченням його жертвенної любові, яка віддає своє життя за нас, але Його воскресіння – це свідчення того, що любов вічна, воскресаюча.
Сьогодні ми згадуємо вчинок Йосифа з Ариматеї і Мироносиць.
Звертаємо увагу на те, як вони бажали виявити пошану до померлого. Це мабуть останнє добре діло, яке вони хотіли зробити на ознаку подяки за все добро зроблене Христом. Подібно і ми відчуваємо потребу зробити, щось доброго для дорогої людини, яка відійшла у вічність. Але, як бачимо на прикладі Христа, цього не достаньо. Гріб, полотно і миро для живого не потрібні.
Важливим є віра в нього, як в живого.
Бо від мертвого, що можеш чекати? Мертвий безсилий, німий… мертвого не будеш чекати. Відносини із мертвим є лише через памʼять і через принесення  знаків почитання: миро, полотно, гріб, місце поховання. Христос хоче, щоб ми не зупинились на цьому, але продовжили шлях віри – вірити в життя!

Віра у воскреслого Христа змінює цілковито життя. Бо ти далі продовжуєш із Ним живі відносини!