Хай Бог тебе благословить

Чи можуть кликати Бога ті, хто вже сам став покликаним?

Розділ: Проповіді. Написав о.Віталій ~ 5 Червня, 2021. Видрукувати цей допис Видрукувати цей допис

Слава Ісусу Христу дорогі браття і сестри, ось настала вже 2 неділя по Зісланні Св Духа, саме у час Торжества Пятидесятниці ми згадували про народження Церкви Святим Духом.

Церква – це духовна сім’я. Тому ми називаємо один одного брати і сестри, і всіх нас об’єднує Небесний Отець.
А ще церква – це спільнота вірних християн. Християнами називають тих, хто є учнем Христа, хто визнає Ісуса за Учителя. Християни – це послідовники, бо послідували за Христом.
Тобто спочатку йшов Ісус і за Ним, немов по його слідах, пійшли його послідовники, учні. Цей шлях ми називаємо дорогою спасіння. З апостолами пішли їхні учні, за цими учнями пішли ще інші і так вже дві тисячі років ми продовжуємо іти за Ісусом, наслідуєм Його.

В Євангелії від Матея (Євангеліє: Мт. 4, 18-23) ми читаємо про покликання перших апостолів. Ви звернули увагу, що вони відразу покинули все і пішли слідом за Ісусом? Ісус їх не переконував, не заохочував. Він лише їх покликав. А вони пішли. І це вражає, що від одного запрошення в один момент їхнє життя перемінюється. І, як ми вже знаємо, їхнє життя змінилось згодом повністю.

Так стається подібно з нами. Ми дуже часто стоїмо перед вибором кого послухати, за ким піти, з ким зв’язати своє життя. І від нашого вибору буде залежати наше життя і не тільки наше життя, бо наше життя це вплине на життя інших, тих, хто поруч нас.
Ось, ми сьогодні згадуємо про початок, про те, як апостоли відгукнулись на поклик Христа і тепер ми знаємо скільки багато вони зробили добрих діл. Скільки вони дали людям духовної їжі для вічного життя і аж по сьогодні відчуваємо їх вибір і кажемо: як це добре, що вони відгукнулись на поклик Ісуса.
Ми називаємо їх Великим добрими людьми, а все почалося із простої зустрічі і простої відповіді: “добре, я піду за тобою”.

Будьмо уважні кого ми слухаємо і кого хочемо наслідувати, до кого хочемо бути подібні, бо наше життя буде приносити плоди. Підемо за покликом Божим, будуть Божі плоди, а підемо за спокусою, тоді змарнуємо наше життя.

А чи ви пригадуєте щоби апостоли шукали за Ісусом? а може пригадуєте, як вони його кликали, шукаючи за ним?
Як правило кличуть і шукають за людиною, яка загубилася. Кличуть, щоб її віднайти!
Можемо пригадати історію про Адама і Єву після того,як вони згрішили, Господь також кликав: Адаме, де ти є?
Отож, Адам сховався, а Бог кликав.
У нас може скластися враження, що Бог не все знає, бо кличе Адама і питається. Але насправді Бог все знає, але дає людині свободу і чекає відповіді! А вже це є вияв любові, бо шанує свободу вибору. Так Бог Бог кличе кожну людину, щоб почути від неї відповідь: “Ось, я Господи!”
Бог кличе кожного з нас на початку життя, на початку кожної доброї справи і кожного дня. Бог запрошує кожного стати учасником Його Божественного задуму. Бог діє понині і хоче, щоб ми долучились до цього діяння.
Бог не хоче нас примушувати, але хоче, щоб ми були з Ним. Тому постійно нагадує нам про себе.

А чому тоді дехто кличе Бога і прикликає Його імʼя?
Бога кликати не потрібно, бо Він ніде не загубився і завжди є з людиною. Він всюди є присутній і все наповняє.
Але ті, що кличуть, вони насправді, хочуть привернути увагу на себе і виразити в такий спосіб, що тепер хочуть бути ближче до Бога. Тому, якщо ми вже маємо потребу кликати Бога, тоді це може означати, що ми відійшли від Бога і вже не відчуваємо Його присутності, тому виявляємо бажання наблизитись до Нього.
Ті, хто почув поклик Бога і пішов за Ним, хто постійно намагається слухати Божого голосу і виконувати Його волю, той не буде мати потреби кликати Бога, бо сам став покликаним. Може кликати інших, подібно до апостолів, завдяки яким, ми отримали цей поклик стати учнями Ісуса.

Ключові слова до цього допису: ,