В якого Бога ти віруєш: злодія, байдужого чи Милосердного? Кому віруєш, тому і служиш.

Loading


Дорогі браття і сестри у Христі,
Ісус розказав притчу про Милосердного самарянина(Євангеліє від Луки 10, 25-37.) для законовчителя, але кожного разу, коли чуємо цю історію, можемо зауважити, що вона торкає також і нас. Хоч згадувалась лише поведінка служителів Єрусалимського храму, але кожен з нас може запитати себе самого: « А як би я поступив?» і можливо в нашій історії життя вже були подібні ситуації зустрічі із людиною у скруті …
Що ж у цьому суспільстві є і ті, хто кривдять, і ті, хто страждає від кривди, і ті, хто проходить повз і є ті, які зупиняються самі і зупиняють цей світ перед взаємним знищенням.

Кого ми нагадуємо в цій історії?
Багато з нас, добре подумавши, скажуть: «залежить», або «та було по-різному в житті». Так, було все. Хто з нас не зазнав гіркого досвіду бути жертвами кривди? Ми були тими, кого і ми скривдили у прямий спосіб, або ж скривдили своїм «пройти мимо», а були і такі ситуації, коли ми могли відчути на собі «БУТИ МИЛОСЕРДНИМИ», бути подібними до Бога. Зверніть увагу, що тоді наше життя, зазнало змін.
Пригадаймо самарянина: він змінив свої плани подорожі, наразив себе на незручності, затримався і витратився грішми, більше того, він взяв на себе зобов’язання ще вернутись, щоб погасити борг. При цьому всьому, що втратив, він ще здобув друга, але найбільше він цим самим спас себе від погибелі і долучився до тих людей, які утримують цей світ від погибелі. Спасаючи людину, ти спасаєш творіння Боже і стаєш учасником спасіння цього світу!

На яких людях тримається цей світ?Нас будуть довго і нудно переконувати, що цей світ тримається на економіці, на політиці, на армії, медицині і т.д. І тоді ми думаємо, якщо би не було таких людей, то світ би загинув. Це дійсно так?
Дозволю звернути вашу увагу, що при всій повазі до цих професій і до професійних людей, але вони безсилі перед такими словами, як брак людяності, милосердя, допомоги.
А світ насправді тримається на тих, хто стають ближніми, на тих, хто любить, на тих, хто дозволяє Творцеві і Богові виявити Свою любов до людей!
Всі інші, тобто ті, хто не виявляє любові,  – це ті, хто веде світ до погибелі, і до них належать ті, хто завдає кривди і також ті, хто немов нічого поганого не робить, бо має причину не зупинитись і постійно спішити кудись, виконуючи якийсь закон, виконуючи свої обіцянки, зберігаючи якісь правила, “не лізучи не в свої справи”.
Ви звернули увагу, що в нашому суспільстві з кожним роком, із кожним винаходом, із кожною новинкою тих законів, правил, обіцянок стає все більше?
При всіх стараннях все продумати і все забезпечити, але в той же час людина все більше почувається незахищеною, бо не відчуває любові, не відчуває, що є близькі! Чомусь далі продовжуємо вірити в те, що різні форми “закону” вирішать нам всі наші проблеми.
Ви знаєте, як діють роботи, вся техніка? Програмісти їм прописують все, що вони мають робити. Все, що не прописано в алгоритмах, техніка цього не зробить. Тому від неї очікують тільки непомильності і жодної творчості.
Ми не техніка, ми люди!

Там, де є любов не потрібно правил, або радше є одне правило: щоб не втрати любові один до одного!
Зауважте, що коли є любов, тоді не треба насильства!

Ви задумувались: чому ті розбійники застосували агресію? Чому вирішили застосувати силу для злих пожадань?
Може вони не вірили в любов? Може хтось пройшов мимо їхньої потреби? Брак правдивої любові завжди стає поясненням, чому люди спокушаються чинити насильство і віять в силу зла!
А що може зупинити насильство? Закон завжди буде казати: покарання! Але скільки вже часу існує закон, але він не знищив зло. Статистика говорить, що 80 відсотків ув’язнених знову повертається до порушення закону!
Я вірю, що чоловік, який вижив отримав зцілення не тільки тілесних ран, але він ще отримав духовне зцілення, завдяки любові, яка йому повернула життя.
Отож на кому тримається цей світ? І ти також до них належиш ?

 

Щоб були милосердним, треба бути мужнім!
Милосердя потребує сміливості протистояти тим, кого на жаль тепер є більшість!
Милосердя не для слабаків! Милосердя – це риса сильних духом!
Милосердя не для теоретиків і мислителів! Милосердя – це стиль життя!
Милосердя не для тих, хто нескінченно шукає і пробує! Милосердя – це ознака того, що ти вже знайшов і бережеш цей скарб!

Милосердний має відкриті очі.
Він зуміє поглянути і побачити, і відчути біль іншого. Він не відведе очей і не буде шукати оправдань, щоб уникнути якихось трудностей. Він вміє поглянути в очі стражденного глибше і дальше, там він побачить себе і своє служіння в цій ситуації.
Милосердний не вміє дивитись із пожаданням, щоб мати якусь користь і зиск! Погляд милосердного – це погляд дарування: я тебе побачив, щоб себе тобі дарувати.

Милосердний – це сильний духом.
Милосердний – це той, хто сміливий і тому буде дивитись на твої рани, торкнеться їх, що дати цілющий лік.
Милосердний буде мати мужність зупинитись біля слабшого і нікому непотрібного, щоб допомогти йому і дати йому те, що належиться тобі! Бо милосердний вірить, що те, що має є не тільки і виключно для нього.
Милосердний – це сміливий, який не побоїться змінити свої плани, щоб прийняти виклик!
Милосердний не боїться програти, втратити, наразити себе на незручності, бо водночас здобуває те, що в інших ситуаціях не зможеш так безкорисливо любити!

Милосердний не покладається лише на свої сили, він працює в команді і тому має смиренність залучати інших, адже милосердя – це не геройський альтруїзм, де тільки ти проявляєш свою любов. Милосердний сколихує серця інших і залучає їх до спільного милосердя. Милосердний стає частиною великої спільноти Милосердних, які успадкують землю.

Милосердний не є релігійним фанатиком.
Для нього не існує прописаних правил на всі випадки життя. У нього  є одне правило: це любов!
Його не цікавлять причини, і він не шукає винних, він це вважає марною тратою часу, бо воліє більше нагороджувати милосердям потребуючих і скривджених, ніж шукати безкінечно тих, кого слід би було наказати.

Милосердні – це не герої і не винятки, це ті, хто є образом і подобою милосердного Бога, Якому повірили і Якого намагаються наслідувати. Це сміливі і мужні, які зреклись себе і взяли відповідальність цей світ рятувати від самознищення. Саме на милосердних тримається цей світ!

м.Савонам.Генуя

м.Кʼяварі

Залишити відповідь