Що найбільше спонукає людину до неправди?

Loading

Дорогі браття і сестри у Христі,  читаючи Євангеліє від Матея (Мт. 9, 27-35), дізнаємось про наступних два дивовижних випадки: про зцілення двох сліпих і про одного німого, що був біснуватий.
Ми вже кілька неділь згадуємо про зцілення різних людей і про те, як люди ставали свідками цих дивовижних подій.
І на жаль, як в попередніх історіях, так і тепер біля Ісуса були ті,  котрі не сприймали Його діл, не вірили Йому.
Людство, як і тоді,  так і тепер має вибір: жити з Богом, або жити без Бога, вірити Йому, або шукати якісь причини, щоб тримати Бога на відстані.
Ми можемо бути свідками справді великих чудес, але коли не будемо жити смиренно і в правді, тоді заблудження може бути дуже великим. Так сталось із фарисеями, які поступово відходили від правди і вдались до самого ганебного – це очорнення Спасителя.
Середовище правди – це середовище, де немає лукавства, де не потрібно щось приховувати, або змагатись за першість, вищість, важливість.
Коли Фарисеї заговорили: “Він виганяє бісів князем бісівським!”, то вже було зрозуміло, як вони бачать дійсність, тобто спотворену,
Це дуже небезпечно дивитись і бачити все у викривленому вигляді.
Звернімо увагу, що ще недавні сліпці не змогли стримати своєї тиші, про яку просив Ісус,  і голосили про чуда Христа, а біснуватий теж заговорив і мабуть приєднався до людей, котрі славили Бога. Єдині фарисеї не підтримали, а ще й  щось видумали і наговорили на Христа.
Ось так, той, хто не здатний прийняти правди і жити у правді, той чим раз більше стає поглинутим у темряву. І вже не треба дивуватись, що настане час і ми можемо допуститись до самого ганебного вчинку – очернення.

Дорогі браття і сестри, запрошую тепер задуматись:  “А в якому середовищі ми живемо: правди чи брехні? Яке середовище ми творимо?”
Як ми сприймаємо правду? А може інколи ми відкидаємо її, або перекручуємо її, бо нам чомусь так більш вигідно?
А що найбільше спонукає людину до неправди?

Одного разу одна людина зізналась: “Я так хочу сказати правду, але не можу”.
Як ви думаєте, що є причиною того, що ця особа стала  нездатною сказати правду, а здатною жити в лукавстві?

Залишити відповідь