Розпізнай яким є твій друг у твоїй компанії, або: хто ти є?

Loading

Вправа на пізнання себе у колі друзів: Розпізнай яким є твій друг у твоїй компанії

Якщо твій ворог відкриває твої недоліки, то це може означати, що ти не маєш справжнього друга, бо твій друг має найперше про це тобі сказати.

Є кілька типів поведінки людини в колі друзів. Часто вони повторюються і стають просто стилем життя, відносин між друзями. Інколи ми стаємо безпорадні, не знаємо що робити, щоб не образити і не пошкодити іншим. Ознайомлюймося і робімо визновки про себе та про поведінку інших.

Впертюх

2
Він хотів би, щоб інші робили те, що йому подобається. Зазвичай вважає, що тільки він правий, тому повторює свою думку сто тисяч разів, поки інші не втомлюються від цього. Важко погоджується із думкою інших, але частіше просто відкидає її. Часто стає причиною конфлікту.
порада
Допоможіть йому поважати думку інших людей і зрозуміти, що значить жити в умовах демократії, коли кожен має право на власну думку. Допомогти зрозуміти те, що не тільки йому належить мати монополію на істину, на першість, на повагу, на увагу.

Сором’язливий


Він не може взяти самостійно слово і висловитися серед інших. На людях він може почервоніти або почати заїкатися. Щоб не посоромитись чи не викликати незручної для себе ситуації, він легко і швидко згоджується з тим, що інші пропонують.
порада
Слід додати йому трохи “мужності, сміливості”, підбадьорити. Все робити поступово. Потрібно допомогти йому спробувати виступити найперше перед двома або трьома, а потім перед всією групою. Ніколи не тиснути і не казати при всіх, що йому важко говорити! Не наполягати щось зробити в присутності інших.

Буркотун

3
Він не хоче залишитися осторонь від групи, але при цьому постійно нарікає. Він постійно бубонить про те, що ви робите і при цьому постійно вставляє, що можна було б зробити по-іншому, але сам він не знає, як це пояснити. Постійно ставить під сумнів, що ніколи і нічого доброго не стається, хоча сам він не докладає ніяких зусиль, щоб щось змінити.
порада
Йому треба надіти “рожеві окуляри”, щоби він навчився підкреслювати те, що є позитивним у групі, у тому що вона робить. Якщо йому не вдасться допомогти побачити кращі сторони, тоді не слід звертати увагу на його пусті зауваження, бо буркотун лише шукає уваги в його сторону.

Балакун

4
Він вільно спілкується на всі теми, говорить постійно, навіть тоді, коли він навіть не знає, про що йшла мова. Під час зустрічі він порушує різні теми тільки задля того, щоб щось про щось говорити, незважаючи ні на кого і на ніщо. Легко пліткує.
порада
Якщо вам випаде нагода поговорити з ним один на один, тоді вартує запросити його задуматися над його поведінкою. І попередьте його, що коли він буде знову виходити поза тему розмови, то ви зобов’язані зупинити його, щоб допомогти також іншим учасникам групи не відволікатися і задля загального порядку.

Комік

5
Він знає, як зробити карикатуру на всіх у світі. Може імітувати всіх без винятку: від лідера до простого учасника групи. Коли є він в групі, жарти чередуються один за одним. У нього є талант, щоб бути веселим і дотепним. Іноді здається, що він тільки вміє одне робити – смішити людей. Але це може й дратувати. Адже сміятися з когось, ба навіть сміятися із себе постійно це може декому заважати.
порада
Треба оцінити його легкість і простоту, завдяки чому він може бути з усіма в добрих відносинах. Його гарний настрій – це дуже корисно для групи. Але потрібно вважати, щоб не принизити чи не зробити боляче комусь із групи. Все добре – коли в міру.

Легковажний

6
Це завжди модно одягнутий і сучасний стиль, хоча в групі можуть дражнити його за це. Він думає, що лише зовнішністю може бути центром уваги для дівчаток, або якщо це дівчина, то для хлопців. Може говорити гарні речі, але не хоче розділяти відповідальності, трудності групи.
порада
Потрібно допомогти йому знайти певний альтруїстичний інтерес і задуматися про свою егоїстичну поведінку. Дівчата не дурні, все бачать, а хлопці теж очі мають … так що … задумайся.

Миролюбивий

7
Перед такими людьми кінець світу може настати, але вони далі будуть перебувати у своєму дивному спокої. Така людина постійно буде в групі, і йому завжди все буде добре. Не порушить навіть пальцем, щоб були якісь зміни. Така особа завжди говорить: все добре, так, все чудово. Ніколи не дає пропозиції і завжди посміхається. Він ніколи не замішаний в чому-небудь, а особливо в конфліктах. Ніколи не відстоює своєї думки.
Порада
Таких потрібно захистити від інших. Щоб не знущались і щоб не стали такі як він. Спробувати заохотити його до якогось особливого зацікавлення і не боятися проявити ініціативу.

Вищий клас

8
Завжди найкращий. Він знає все У нього завжди є відповідь на всі запитання. Він не говорить багато, здається, що підтримує, але часто сором’язливий, як правило, не працює фізично, але може дати хороші ідеї групі.
Порада
Залишитися з цією особою як можна довше Ця особа багато страждає, тому має потребу почувати себе зручно у своїй завишеній думці, що у свою чергу буде корисно для групи. Це особа може бути дуже цінною для групи.

Критикан

9
Кисле, як  недостигле яблуко. Критикує цілу групу і вважає усіх недосконалими і навіть якби прислухалися до його поради, то все рівно нічого б не вийшло, тому що немає з ким це все зробити. Дуже легко настроює проти себе людей, швидко викликає до себе відразу.
Порада
Для групи це дуже корисна особа, тому що на початку програмування саме така людина може допомогти побачити наперед всі труднощі і недоліки. Потрібно допомогти такій людині, щоб прийняла рішення: чи хоче бути симпатичною чи антипатичною. Щоби задумалася над своєю поведінкою, яка викликає лише напруження. Критику робити вчасно: перед, щоб попередити, або ж після, щоб зробити висновок, але ніколи в процесі.

Прискіпливий

10
Така особа завжди має причину на що звернути увагу і саме тому часто викликає роздратування. Як правило такі люди є дуже пунктуальні і після кожної зустрічі мають бажання переглянути кожне рішення. Такі ідеалісти бояться зробити помилку. Часто буває, що нічого не зроблять, щоб не зробити якоїсь малої помилки. Бояться посоромитись.
Порада
Потрібно помогти таким закомплексованим перебороти цей недолік. Звернути увагу на довіру, на прощення, на можливість виправити помилку. Така особа також є дуже корисною групі і може бути добрим другом

Видрукувати Видрукувати

допомога у пізнанні Бога та мудрості життя.