2. Перша заздрість, озлобленість, смерть Каїн і Авель

Loading

У книзі буття ми отримуємо відповіді на запитання як все виникло і що було першим. Тому на перших сторінках Біблії ми читаємо історію які є пов’язані із початками Всього доброго що Бог сотворив і також початками злих вчинків.

Історія про Каїна і Авеля перших народжених від Адама і Єви людей говорить про те, що вони були першими професійними працівниками землеробства і скотарства. Ці дві професії присутні у всіх народах і культурах, саме вони дозволяють людині жити на цій землі. Образі Каїна і Авеля ми можемо побачити відносини між двома професіями, конкуренція яких може привести до трагедії.
В цій розповіді вражає те, що Каїн приносить жертву Богові без жодних наказів і обов’язків. Можемо сказати, що це був його вільний вибір і бажання. Це був перший релігійний обряд на цій землі. Звичайно, що молодший брат наслідував приклад старшого брата. І його приношення мабуть було кращим від принесення старшого брата.
Нам показується, що Бог зробив між ними різницю, приймаючи лише жертвенні дари від Авеля. Бог мабуть хотів навчити, що Він приймає лише те, що є найкращим, адже Він є Подателем усього.
Але це спонукало не до добра, а до того, що старший брат почав дивитися скоса на молодшого, а потім у своєму серці розвинутих гнів. Дивує, що брати між собою не спілкувалися.
Вражає підхід Бога, який звертається до ображеного Каїна, хоче його спасти від гіршого вчинку. Каїн мовчить.
Робить великий гріх – убиває брата і вирішує проблему конкурентності: тепер у Бога немає вибору, Він буде змушений приймати тільки його жертви-дари. І після цього Бог далі залишається люблячим до свого створіння і подібно, як до Адама і Єви після їхнього гріхопадіння, так до Ка’їна звертається, видаючи, що нічого не знає: де твій брат? Спонукає на діалог, на відкритість, на можливість до покаяння.
Але знову неправда і знову закритість у собі. Наслідком цього кара, земля буде родити будяки і ми будемо тепер постійно пригадувати один одному про гріх братовбивства, який почався з інших гріхів: заздрості, затримування гніву, недбалості в принесені дарів, скупості. Пригадувати про нерозкаяність, про мовчання і закристіть.
Каїн боїться тепер смерті від вбивства, Він перший вбивця знає, яка це страшна підла смерть.
Бог заступається за нерозкаїного і не дозволяє помсти. Гріх не має вбути продовжений, але розкаяний.

Запитання до групи:
1. Ми сьогодні почули розповідь із жахливим кінцем. Запрошуємо кожного з нас до творчості виявити в собі Цю розповідь про двох братів, які хочуть принести дари Богові, але з іншим ходом подій. Як могла би розвернутися історія по-іншому?
2. Історія про двох братів показано як Каїн скоса подивився на брата свого. Цікаво чи Авель відчув цей косий погляд зі сторони свого брата? А ви відчуваєте як на вас дивляться поглядом невдоволення, заздрості, гніву?
3. Кожен з нас може не хотячи дати повід до заздрості, до гніву, до образи через те що може зробити краще ніж інший. Таким чином ми викликаємо те, що є приховане в серці людини. Запитання: як ви відноситеся до людей, які дивляться на вас заздрісним поглядом. Які мають погані думки на вас з причини ваших успіхів?

 

Видрукувати Видрукувати

допомога у пізнанні Бога та мудрості життя.