Катехитичні зустрічі: «Зцілення ран Божого люду завданих наслідками війни»

Loading

Ми чуємо заклик Христа: «прийдіть до мене всі втомлені і обтяжені і я облегшу вас.»
У цей нелегкий час причиною нашої втоми і нашого обтяження є незліченні і різноманітні рани, які потребують зцілення.
Ми часто називаємо Христа цілителем і спасителем, а свята Церква стає місцем зустрічі із живим Христом, місцем, де людина може отримати зцілення і спасіння.

Пропонуємо цикл катехитичних зустрічей для дорослих:
«Зцілення ран Божого люду»

Ціль: через катехитів деканату спонукати вірних наших спільнот увійти в процес зцілення ран. Звернути їм увагу на засоби спасіння і зцілення, які є в Церкві.

Теми:
◦ Зцілення ран через зустріч із Божим словом
◦ Зцілення ран через зустріч з Богом у приватній молитві
◦ Зцілення ран через зустріч з Богом у спільній молитві
◦ Зцілення ран через зустріч з Богом у спільноті
◦ Зцілення ран через таїнство Сповіді і Елеопомазання
◦ Інші …

Спосіб проведення
1. Священик приготовляє катехизу на 30 хв
2. в один із перших понеділків місяця, вечором зустріч-катехиза в онлай із катехитами деканату на дану тему. Текст: основні точки науки і завдання подати катехитам.
3. Катехити живуть катехизою тиждень
4. У неділю після літургії виголошують катехизу для цілої спільноти

Схема катехитичноі науки священика для катехитів, але з думкою про спільноти

1. Вступ (чому? для чого?)
2. Основна частина – Розкриття теми – як засоби спасіння через (читання, молитву, таїнства….). допомагають у зціленні ран війни.
3. Духовні завдання, поради для виконання у наступних днях

У приготуванні катехитичної науки можна користуватись
⁃ св Письмо
⁃ Отці церкви
⁃ Документи Церкви
– Особистий досвід

Молитва про зцілення ран Божого люду

Господи Ісусе Христе, Сину Бога Живого, Агнче Божий, що береш гріх світу, Пастирю добрий, що положив душу Свою за вівці Свої, Небесний Лікарю душ і тіл наших, що зціляєш всяку недугу і хворобу в людях Твоїх, загоюєш рани сердець наших, Спасителю наш, що на хресті знищив гріх і переміг смерть, а через воскресіння Твоє нам життя дарував.

Ми, втомлені і обтяжені, обʼєднані у стражданнях завданих війною взиваємо до тебе: Спаси, Господи, людей Твоїх і благослови насліддя Твоє, перемоги благовірному народові на супротивників даруй і хрестом Твоїм хорони люд Твій. Не дай нам погибнути від ворогів, що не тільки тіло, але і душу погубити можуть жорстокістю сердець їхніх, спокушаючи до гніву і ненависті. 

З довірою благаємо Тебе: ізціли зранені серця наші і відведи ворожі напади тих, хто ненавидить нас, хто сіє злобу поміж нас і хто залишає сумний спадок у нас, а всяку біль і черствість душі на любов переміни, відвертаючи нас від темряви гріховної, щоб ми залишились дітьми Отця світла. 

Його світлом просвічені, промовляємо: визволь нас, Господи, від усякого зла минулого, теперішнього і майбутнього, уздорови рани сердець, ізціли струпи душі, покрий всіх нас благодаттю Твого чоловіколюбства, щоб, Тобою бережені, визволилися від багатьох сітей лукавого. 

Бо ти є воістину зранених сердець зцілення, бо у Тобі є наше спасіння, бо всяке добре даяння і всякий звершений дар з висоти є, сходячи від тебе, Істинного Бога, і Тобі славу, і благодарення, і поклонення возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині, і повсякчас, і навіки вічні. Амінь.

 

Спаси нас, зранених війною: мене і слуг страждаючих Твоїх (імена) з ласки Твоєї, щоб ми прославили пресвяте ім’я Твоє з Отцем і Святим Духом нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

 

 

Видрукувати Видрукувати

допомога у пізнанні Бога та мудрості життя.