Спосіб виготовлення ладану для Богослужень і приватної молитви (рецепт)

Loading


Кадіння – це просто частина богослуження, це давня традиція передавання своїх благих духовних почуттів Творцеві.
Коли дерево виділяє смолу, “живицю”, то це робить із різних причин, однією з них – це “лікування своїх ран”. Коли стається пошкодження, тоді дерево, щоб загоїти рану, виділяє сік, який нагадує сльози. Оплакуючи свою рану, дерево її лікує.
Ось ці “сльози” потім стають основою, для майбутнього ладану, який буде показувати, як наша молитва піднімається до Бога і як благодать Божа сходить на людей і огортає невидимим запахом кожного присутнього.

Ось кілька рецептів приготування ладану для Богослужінь, які сам використовую і тепер ділюся з вами. Є кілька етапів: приготування сировини, виготовлення, використання.
Приготування сировини.
Для цього потрібно зібрати живицю із дерев, які маюсь приємний запах. Зробити із неї “каніфоль”, тобто потрібно на малому вогні переварити все, щоб залишилась чиста смола. Увага потрібно очистити від всього “сміття”, щоб уникнути небажаних запахів.
Вилити теплу масу  і чекати поки застигне.  Все подрібнити.
Ось і є вже ладан, яким можемо використовувати відразу, але, якщо хочеться чогось вишуканішого, то потрібно потрудитись більше.
Отож очищена смола, може бути основою, до якої можемо добавити:  50 гр.воску, спирт, ефірну олію, алебастр.
Приготування потрібно супроводжувати молитвою.

Гарячий спосіб приготування:
Приготуйте: посудину. Розтопіть  “каніфоль” і віск на малесенькому вогні.
Коли вже утворилась рідка суміш, тоді швидко потрібно розбавити її (з розрахунку на 1 кг каніфолі) 15 крапель ефірної олії, яка попередньо була розбавлена у 1 см3 чистого спирту. Поступово вливаючи в каніфоль запах, слід швидко помішувати. Далі  слід насипати алебастру на бляшанку, потім у центр цього кільця вилити готовий розчин.
Дуже швидко треба змішувати з алебастром напівфабрикат ладану до утворення однорідної маси.
А тепер потрібно дати охолонути. І викласти маленькими смужками, щоб зручніше можна було нарізати, або ламати, коли вже затвердне. Все потрібно пересипати алябастром, або магнезієм.
Холодний спосіб:
Каніфоль треба перетерти на порох.
1 кг. “пороху” змішати із 200 грам теплої води та 200 грам аромату, 0,5 кг. магнезії (порошок, можна купити в аптеці).
Теплу воду слід поступово змішувати із порохом і вже тоді помалу вливаємо аромат. Далі починаємо місити цю масу, навіть вимішувати, немов тісто.  Після цього  викласти “тісто”на лист фанери, порізати ножем на смужки і швидко-швидко змішувати з магнезією. Дати підсохнути і порізати на зручні за розміром і формою кусочки. Хай підсохне до повного затвердіння.

Два способи приготування є відмінні, але в основі є:
– основа, яка під дією високої температури випаровується і утворюється дим.
– допоміжні складники, які дають запах.

Видрукувати Видрукувати

допомога у пізнанні Бога та мудрості життя.