Моделі спільного життя: у тварин, у спільній справі, у задумі Божому
У світі є 3 популярні пояснення щодо того, чому є спільне життя, або чому люди живуть і творять сім’ї.
Тваринна модель: стосунки тимчасові, єдність з причини потреб
Дехто переконаний, що бути разом – така поведінка людини, що більше нагадує інстинктивний потяг один до одного, який ми спадкували від тварин, які сходяться між собою у певні періоди. Така модель більше нагадує тваринний інстинкт для розмноження і задоволення своїх фізичних потреб. Можливо в минулому люди спостерігали за тваринами і перейняти від них їхню поведінку.
Тому є такі люди, які з різних причин сходять один з одним лише для того, щоб досягти своєї мети: продовження роду, задоволення своїх статевих потреб. Коли ця мета досягла успіху, тоді і зникла причина бути один із одним і пара розпадається. Таких людей важко назвати сім’єю через брак сталих стосунків.
Платонівська любов: стосунки ідеальні і в основі мають лише
Ті, хто переконаний в тому, що людина має розум і відрізняється від тварин, то таким чином життя згідно інстинктів вважає дуже низьким способом єдності. А ось вищим способом любові – це ідейна любов, яка породжує творчість і все, що стосується краси. Тому світ ідей, фантазій є в основі такої єдності. У ній відсутній фізичний контакт. Це світ високої любові. І люди мають жити саме такою любов’ю високою ідеальною. Її ще називають Платонівська любов. Триває до того часу, коли є захоплення.
Бізнес модель: стосунки згідно договору, єдність з причини взаємної користі і вигоди
Останнім здобутком суспільства стала контрактна єдність і любов тут розуміється лише одна із форм договору вірності. Мені добре, корисно бути із тою людиною і тому я є з нею. Люди узаконюють свої стосунки. Тобто робиться визнання перед офіційними особами, що ці дві особи хочуть бути разом і можуть називатись сім’єю. Нагадує підписання контракту між 2 людьми, щось дуже схоже на створення спільного бізнесу. Таким чином сім’я вважається як приватна сімейна справа. коли договір не дотриманий така єдність знищується через розірвання договору.
Як ви зауважили всі ті моделі є атеїстичними – тобто безбожними, бо вони не охоплюють присутність Бога.
Найгірше те,що такі моделі впливають на наш спосіб мислення і ставлення один до одного.
Це справжня загроза для людської цивілізації, особливо для сім’ї, адже:
– коли відносини нагадують тваринний світ, що керується лише за базовими інстинктами виживання, боротьби і задоволенням своїх потреб,
– коли все зводиться лише до ідеалізму, фантазій, що ведуть до розчарувань і віддаленості від реального життя,
– коли замість середовища любові є ділові взаємовідносини, порушення яких веде до жорстоких наслідків – розлучення.
Тоді у людей нема є майбутнього розвитку людяності.
Є ще одна модель і пояснення того, чому люди не тільки хочуть, але і покликані бути разом. Це Божа модель, яку можна назвати модель Пресвятої Трійці.
Найперше вартує згадати, що цей світ не створений нами, а є Творець всього видимого і невидимого, який створив цей світ для нас і захотів, щоб ми були щасливі в цьому світі, тому Він все задумав для нас і створив цей світ, який передав людині.
Якщо ми пізнаємо задум Бога, то побачимо, що нема нічого зайвого із сотворених і все нам потрібно, щоб бути разом!
Любов і бажання бути разом – це не тваринний інстинкт, це не ідеальність чи ділові відносини!
Любов – це дар, що сходить з висот, ми можемо стати учасниками цього дару – увійти в життя Пресвятої Трійці, на образ і подобу Якої ми сотворені!
Тому дивлячись на Бога і виконуючи Його волю, ми можемо по-справжньому жити в повноті радості і щастя разом!
Запрошую вас: прослідкувати наскільки увійшли в наше мислення вищезгаданих моделей поведінки людей, які об’єднуються в сім’ю, в компанію друзів, колег по роботі …
Пізнавайте себе!
Також важливо, щоб ви звертали увагу на сім’ї, які вас надихають на прекрасні відносини! Несіть один одному чудові історі і даруйте їх, щоб кожен відчув себе любленим!