Планування: Організованість чи хаотичність?
Діяльність людини можемо поділити в загальному на дві категорії: хаотичною і організованою. Відразу запрошую вас до простого прикладу:
Чоловік взяв кілька кульок і стрімко їх випустив із своєї руки. Вони хаотично розсипались.
Коли він запитав: чому одна кулька полетіла в ту сторону, а інші в протилежні між собою сторони? Не було іншого пояснення, окрім того, що якісь фізичні сили вплинули на цей процес, але чоловік мало що вплинув на рух цих кульок.
Тоді він узяв ще кілька і почав їх випускати у певній послідовності і в певному напрямку, хаотичний рух різко зменшився. Майже всі кульки потрапили в одне і теж місце.
Це явище показує на цьому простому прикладі, що чим більше ми організовано впливаємо на нашу діяльність, тим менше буде хаотичних рухів і непевних результатів. Послідовні рухи задля досягнення цілі натякають на сплановані і об’єднані між собою дії.
Ось так постали різні ігри, які розвивають наші навики досягати цілі і допомагають скерувати наші сили в одному напрямку, щоб менше їх витрачати у хаосі.
Отож доходимо до висновку:
планування – це встановлення порядку у нашій діяльності, щоб уникнути хаотичних, випадкових, непослідовних дій зі сторони всіх організаторів.
Чи більше задіяних організаторів, тим більше мають вони бути об’єднані в одному напрямку діяльності і всі їхні зусилля.