Готуймо і ми дорогу Господню

Loading

Дорогі браття і сестри, у сьогоднішньому Євангелії від Марка 1:1-8 згадуємо слова сказані пророком Ісаєю: “Готуйте Господеві дорогу, вирівняйте стежки його”. Ці слова сповнились в особі Івана Христителя, предтечі Господнього. Він прийняв від Бога особливе завдання – приготувати людей до приходу Месії.
Ми наближаємось до Торжества Богоявлення – об’явлення Бога. Бог нам об’явився і далі продовжує об’являтися. У цьому торжественному часі маємо себе запитати: чи ми бачимо Його у нашому житті, чи ми готуємося, щоб побачити Його у теперішній час?
Тільки чисті серцем Бога побачать.
Чистота серця приходить через покаяння і Божу милість над нами.
Нехай це приготування буде через покаяння
Як колись так і сьогодні Іван Христитель закликає кожного з нас: Покайтеся бо наблизилось Царство Боже.
Якщо подумати мірками сьогоднішнього часу, то виходить дивна реклама для заохочування, щоб прийняти Месію. Чи не так?
Хіба ми десь чули, щоб перед тим, як має прийти відомий політик чи видатний діяч, щоб нас закликали до покаяння? Щоб ми застановились над тим, що маємо змінити в духовному і моральному житті? Це мабуть би був для них провал, бо, як правило, вони хочуть приподобатись людям, щоб потім ними керувати, немов би представляли їхні інтереси. А тут бачимо, що предтеча говорить хоч різкі слова про зміну життя, але дуже потрібні. Чому? Може тому, що це правдива дорога до покращення людського життя на землі… Може тому, що без правдивого покаяння і сокрушення серця ми не зможемо прийняти Божі істини і дороговкази на правди життя… Може тому, що не посланець Божий має преподобатися людям, а саме Він має вказати шлях, як люди мають преподобатися Богові – Творцеві і Владиці неба і землі… У кожному разі ці слова стали спасаючими для множества люду Божого.
Без глибокого покаяння красиве і прикрашене культурними надбаннями християнство може залишитися красивим народним фольклором. Але, що вартує красива обгортка, якщо немає у ній справжнього дарунка? Викликає сміх, а подекуди розчарування… ось тому, дорогі в Христі, маємо звернути увагу найперше на наше покаяння, на наш сокрушений дух. Маємо постійно запитуватися в Бога: яким/якою Ти мене хочеш бачити? Як я маю навернутися на істинний шлях, або як я маю його продовжити?
Чи є між нами предтечі?
Як тоді, так і сьогодні серед нас є ті, котрі потребують “предтечі”. Особи, яка приготувала би шлях Христу до серця людини. Це можуть бути ті, котрі, подібно Іванові Христителю, відчули поклик Бога промовити до людини і донести їй слово Боже. Багато людей спочатку потребують “людського голосу”, щоб відтак почути голос Божий. Хто є той, до кого ти заговориш, сповіщаючи про Бога милосердного, який приймає кожного і благословляє Своїм Милосердям? Іван став свідком об’явлення Бога, ти?