Хай Бог тебе благословить

Збірка дописів по розділу 'Проповіді'

Зневажливий вислів став доброю новиною для жінки, чому це стало можливо?

Дорогі брата і сестри у Христі, слухаючи розповідь про жінку хананейку, яка пішла до Христа і попросила за зцілення своєї дочки, що була опанована злим духом, можемо звернути увагу на дуже дивну поведінку Христа. Можемо відчути з його сторони холод і навіть байдужість. Це трохи насторожує нас, але знаємо що Він був разом з іншими апостолами у певному релігійному контексті, в якому не схвалювалися будь-яким відносини із поганами, які прирівнюються до собак. І ця історія закінчилась би так холодно, якби не було однієї особливості – жінка із наполегливою любов’ю.
Подивляємо поведінку цієї жінки, яка не зупинялася ні перед чим заради любові до своєї дитини. І дитини, яка була опанована злим духом, тобто це була проблемна дитина.
Ось, що може зробити наполеглива любов! Може віддавати своє життя за грішника … вірячи, що все може змінитися на краще.
– спонукати апостолів євреїв листуватися перед Господом за поган.
Апостоли благала, щоб Ісус почав її благання. Прочитати все »

Церква нас запрошує подивитись на хрест і побачити, наскільки ми уподібнені до жертвенної любові,

Слава Ісусу Христу! дорогі браття і сестри у Христі, у неділю після торжества Воздвиження свята Церква нас запрошує продовжити вшановувати і звертати нашу увагу св.Хрест, який на днях ми виставили посеред храму.

Цього року хресне знамення для багатьох стало дзеркалом їхнього життя, відображення всього того, що переживає людина, котра стала жертвою агресії і насильства, несправедливого приниження і неповаги до цілого народу.

Все це зазнав Спаситель і цим уподібнив себе до всіх страждущих, а наш народ у свою чергу тепер уподібнив себе до Нього.

І тут стають близькими слова: “Коли хто хоче йти за мною, хай зречеться себе самого, візьме на себе хрест свій та йде слідом за мною”. Слова, які була сказані після того, як апостол Петра хотів виконати свою волю в супереч до волі Божої. Він відохочував Христа від його спасительної місії. Цим поставив під сумнів волю Божу. На це Ісус дуже різко відповів, прирівнюючи Його до сатани, тобто до ворога. Прочитати все »

Воздвиження – це завжди погляд у гору

Дорогі у Христі, 40 днів тому ми святкували торжество Преображення, котре нас скерувало до звернення уваги на світло, навіть, якщо ми охоплені темрявою. До сходження на висоти, бо саме там відбувається щось величне. Не завжди наш розум може охопити розуміння, але завжди ми можемо пережити стан подиву, захоплення, здивування, зачарування.
Читаємо, переживаємо трагедію, але пізнаємо добру новину – Бог нас любить.
Сьогодні ми читаємо в Євангелії про сумну історію життя Ісуса, але це також частина Євангелії, тобто Доброї новини. Як же читаючи цю трагедію, пізнати у ній добру новину? Буде важко, якщо ми будемо читати лише уривок не пам’ятаючи про все ціле. Адже кожна історія життя Ісуса пронизана Доброю Новиною – це Любов Бога до нас. Прочитати все »

Перед тим, як говорити про прощення ворогам, задумаймося над прощенням нашим ближнім

Перед тим, як говорити про прощення ворогам, задумаймося над прощенням нашим ближнім

Прочитати все »

Преображення Господнє пригадує нам про світло і про любов, які мають одне джерело

Преображення Господнє – це одне з 12 великих найголовніших свят церковного календаря. Свято Преображення завжди відзначається в той самий день – 6 серпня (за григоріанським календарем) і відповідно припадає на 19 серпня для тих, святкує за старим стилем.
Незважаючи на те, що Преображення припадає в час Успенського посту, для нас це завжди радісне та світле літнє свято, а дехто його прирівнює аж до Пасхи. адже є багато чого спільного … але про це трохи пізніше Прочитати все »