Це правда, що ми не можемо дійти до Божого Царства самі, тобто не допомагаючи іншим?

Loading

Дорогі Браття і сестри у Христі, притча про Останній і остаточний Суд (Євангеліє від Матея 25, 31-46.) дає нам відповідь на запитання, що буде при кінці цього світу. Свята Церква заохочує нас у часі приготування до Святого Великого посту роздумати  над подією, яка вирішить долю нашої вічності. Читати далі Це правда, що ми не можемо дійти до Божого Царства самі, тобто не допомагаючи іншим?

Стрітення Господнє – це зустріч, яка змінює. Але чи кожного?

Loading

Дорогі браття і сестри, у Торжестві Стрітення Господнього, зустрічі Спасителя із праведними людьми ми згадуємо про особливість цієї зустрічі – вона сповнена великої радості.
Найперше, що вона була очікуваною як зі сторони Бога, так зі сторони людей. Це показує, що ця зустріч була виконанням обіцянки, і водночас була дуже бажаною. Скільки в нашому житті є зустрічей і скільки з них є бажаними? Тому зустрічі з Богом має бути бажаною і очікуваною. Саме тоді ця зустрічі буде радісною.
Ми маємо багато нагод зустрітися з Богом у Божому храмі, у приватній молитві, у читанні Святого Писання, у творенні діл милосердя. Чи кожне із цих діл завжди нам приносить радість? Читати далі Стрітення Господнє – це зустріч, яка змінює. Але чи кожного?

Це правда, що ми можемо бути бездоганними у вчинках, але недосконалими в любові?

Дорогі Браття і сестри у Христі, наступним кроком у приготуванні до Святого Великого посту  будуть роздуми над притчею про Доброго батька і його синів(Євангеліє від Луки 15, 11-32.).
Безстрашна доброта батька показує його велику любов до його синів. Батько не боїться втратити майно,  його діти йому важливіші.  Він навіть готовий пожертвувати своє майно, щоб зберегти любов між любленим сином.

Де є любов, там нема страху. Тому в часі всієї історії ми бачимо батька спокійним, без тривоги та переживань. Він не мав страху втратити своє майно і довірити його сину, не мав страху відпустити недосвідченого сина в далеку дорогу, не мав страху прийняти його, не було і страху вийти до старшого сина та бути приниженим перед ним. Люблячий батько не має страху, бо любить. То ді ж чому батьки мають страх перед дітьми, а діти перед батьками? Чому батьки переживають і клопочуться, нервують та бентежаться? Де ж є та любов, що проганяє страх? Читати далі Це правда, що ми можемо бути бездоганними у вчинках, але недосконалими в любові?

Це правда, що ми можемо грішити супроти нашого ближнього на молитві, у святому місці?

Loading

Дорогі Браття і сестри у Христі, ми робимо другий крок приготування до Святого Великого посту – і цей крок є звернений до роздумів над нашою поведінкою на молитві, у храмі, над нашою поведінкою по відношенні до наших ближніх.
У цьому допоможе історія про двох людей, які ввійшли до храму. Вони творили молитву по різному, звертаючись до того ж самого Бога у тому ж самому святому місці., а результат був різним, хоча як один, так і другий молитву мовили щиро. Оди щиро гіршив, роблячи святу справу, а інший щиро каявся із зробених гріхів поза храмом.
Чи може святе не освятити? Читати далі Це правда, що ми можемо грішити супроти нашого ближнього на молитві, у святому місці?