Зло бажає тільки мучити і нищити, щоб довести до смерті. Милосердя дає життя!

Loading

1. Як Ісус вийшов на берег, трапився йому назустріч один чоловік з міста, що мав бісів. Він з давнього часу вже не носив одежі й мешкав не в хаті, а по гробах. Побачивши Ісуса, закричав, припав йому до ніг і сказав голосом сильним: “Що мені й тобі, Ісусе, сину Бога Всевишнього? Благаю тебе, не муч мене!” Бо він велів нечистому духові вийти з чоловіка.

Народ, який жив у гадаринському краю, був чужим народом для євреїв і нечистим, бо споживав "нечистих" тварин, до яких належали свині. Бачимо, що Ісус цілу ніч подорожував, щоб зустрітися із цим бідним чоловіком, у якого увійшло багато бісів – легіон. Милосердя переступає всі кордони і єднає людей в любові. Із тексту бачимо, що любов робить боляче нечистому духові.

    

Задумаймося: Милосердя – єднає людей різних, а що тоді роз’єднує людей подібних? Як уникнути роз’єднання? Що робити для єдності, навіть, якщо є нелегко?

2. Дух той часто хапав чоловіка, і його тоді в’язали кайданами та ланцюгами й стерегли, та він трощив окови, і демон гонив його по пустинях. Ісус же спитав його: “Як тобі на ім’я?” “Легіон!” – відповів той, багато бо бісів увійшло в нього. І вони благали його, щоб він не велів їм іти в безодню. А було там велике стадо свиней, що паслося на горі. І демони просили його, щоб він дозволив їм увійти в них. І він дозволив їм. Вийшли ті демони з чоловіка, увійшли в свиней, і кинулося стадо з кручі в озеро та й потонуло.

Звернімо увагу, що духи, коли вийшли із людини, загинули у безодні, хоча і просили, щоб Ісус їх не посилав туди. Зло завжди зводить до погибелі, хоч і може лукаво обіцяти щось інше. Саме тому Ісус звертає постійно увагу на кінець усього: "Повчинках пізнають, що ви мої учні", "добре дерево родить добрі плоди" …

Задумаймося:У час спокус з нами не те саме стається, коли лукавий нам обіцяє багато, але все рівно зводить усе до знищення? Чому ж деколи віримо у те, що обіцяє спокусник?

3. А чоловік, з якого вийшли біси, просив Ісуса, щоб бути з ним, але він відпустив його, кажучи: “Вернися додому й розкажи все те, що Бог зробив тобі. ” Пішов той, сповіщаючи по всьому місті, що Ісус зробив йому.

Зло не можемо побороти наодинці. Спокусник бажає, щоб ми були роз’єднані між собою, віддалені від Бога і тоді нас легше знищити. Ісус прийшов, щоб об’єднати людей між собою і також із Богом. Той, котрий був в полоні злих духів, той став проповідником того, що Бог зробив для нього – виявив милосердя!

Задумайся над собою: Чи останнім часом тобі трапилася нагода відчути на собі милосердя від Бога, що виявилось через інших людей? Чи ти посвідчив це, наслідуючи цього юнака з гедаринського краю? Якщо ні, то чи можеш це зробити зараз?

Зло є сильне не тому, що має силу, а тому, що має тих, хто його поширює. Воно слабне перед милосердям.

Ці відповіді допоможуть тобі пізнати твоє духовне життя. Ти можеш поділитися із іншими цими запитаннями і твоїми відповідями, щоб краще обговорити цю тему і зробити ще один крок у твоєму духовному житті.

Луки 8:26-39

Залишити відповідь